19°C bezchmurnie

10 cech dobrego gabinetu stomatologicznego, czyli jak wybrać dentystę

Styl Życia, dobrego gabinetu stomatologicznego czyli wybrać dentystę - zdjęcie, fotografia

 


Wizyta u stomatologa nie musi już kojarzyć się ze stresem, bólem i traumą. Intensywny rozwój stomatologii, który nastąpił w ciągu kilkunastu ostatnich lat sprawił, że wizyta w gabinecie dentystycznym może być bezbolesna i bezstresowa. Stereotypowa wizja przykrych zabiegów, przerażająca nawet największych śmiałków, powinna jak najszybciej odejść do lamusa.

Wybór gabinetu dentystycznego, który zagwarantuje nam usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie, nie jest jednak prosty. Poniżej podpowiadamy białostoczanom, jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry gabinet stomatologiczny i pracujący w nim lekarze oraz na co warto zwracać uwagę przy wyborze.

1. Dobry gabinet stomatologiczny to przede wszystkim gabinet nowoczesny, korzystający z najnowszych osiągnięć, jakie niesie ze sobą współczesna stomatologia. Tyczy się to nie tylko nowoczesnych urządzeń, ale także nowatorskich metod leczenia oraz niezwykle skutecznych i niemalże bezbolesnych metod znieczulania.

2. Każdy porządny gabinet stomatologiczny to gabinet czysty, zadbany i uporządkowany. Brudna podłoga, kurz na lampie stomatologicznej czy nieuprzątnięte stanowisko pracy i nieprzyjemny zapach potrafią skutecznie odstraszyć, a przy tym przełożyć się na ocenę fachowości lekarza oraz poddać w wątpliwość sterylność zabiegów.

3. Pomimo tego, że nie jest to cecha szczególnie korzystna dla pacjentów, to jednak świadczy o tym, że w danym gabinecie przyjmują naprawdę dobrzy fachowcy. Chodzi  mianowicie o napięty terminarz. Jeśli na wizytę stomatologiczną należy umawiać się z wyprzedzeniem,  świadczy to niewątpliwie o tym, że wielu pacjentów już doceniło jakość oferowanych tu usług.

4. Kompleksowość usług. To słowo klucz. Pozwala na przeprowadzenie zabiegów z zakresu tradycyjnie pojmowanej stomatologii, chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii czy stomatologii estetycznej w jednym miejscu. Dzięki temu skróceniu ulega okres leczenia, a pacjent zyskuje opiekę medyczną w pełnym wymiarze.

5. Dobry gabinet stomatologiczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Ma elastyczne godziny przyjęć, kącik dla najmłodszych, a jeśli świadczy usługi także małym pacjentom, posiada specjalistów z podejściem pedagogicznym. Jest to cecha ściśle związana także z interdyscyplinarnością gabinetu, ponieważ tylko w gabinecie o możliwie szerokim zakresie usług, jest możliwe kompleksowe przeprowadzenie leczenie bez odsyłania pacjenta do innych poradni.

6. Dobry stomatolog to taki, który rzetelnie informuje o przebiegu leczenia. Nie chodzi tu o to, aby ze szczegółami i przy użyciu specjalistycznego nazewnictwa opisywać każdy etap zabiegu, ale o to, aby w sposób przystępny dla pacjenta-laika pokrótce wyjaśnić, jak będzie przebiegał zabieg i jakie odczucia mogą mu towarzyszyć, słowem: czego się może spodziewać.

7. Dobry dentysta reaguje na niepokojące zachowania pacjenta Można powiedzieć, że każdy zabieg przeżywa razem z pacjentem i dba o jego komfort psychiczny. Jeżeli jest to konieczne i możliwe, przerywa zabieg i okazuje wyrozumiałość w przypadku silnych reakcji bólowych.

8. O wysokiej jakości usług stomatologicznych świadczy bogate doświadczenie lekarzy i zdobyte specjalizacje poświadczone certyfikatami. Wiedza o wysokich kwalifikacjach stomatologa, w którego ręce się oddajemy, zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa oraz gwarantuje najwyższy poziom leczenia.

9. Dobry dentysta jest gotowy do pracy z pacjentem zestresowanym i nieufnym. Indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz okazany profesjonalizm pozytywnie wpływają na wzajemne relacje oraz mogą skutecznie przekonać, że nieprzyjemna wizyta u stomatologa do mit.

10. Na koniec oczywiście należy wspomnieć, że dobry stomatolog nie sprawi, że nasz portfel schudnie do granic możliwości. Zbyt wysokie ceny zabiegów czy dodatkowe odpłatności za wizyty kontrolne w trakcie leczenia potrafią skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta. Warto także zwrócić uwagę na to, czy gabinet stomatologiczny posiada w swojej ofercie ofertę kredytową. Jest to coraz częściej stosowany sposób finansowania leczenia stomatologicznego, w szczególności zabiegów z zakresu implantologii.

Ta lista nie jest zamknięta, ale jeśli zaznaczyliśmy plusy przy wszystkich punktach, weryfikując wybrany gabinet, mamy pewność, że udamy się w miejsce, gdzie dobrze się nami zajmą.
Dobry stomatolog w dobrym gabinecie
Nie trzeba chyba dodawać, że dobry dentysta jest osobą cierpliwą i wyrozumiałą oraz doskonale znającą swój fach. To absolutna podstawa, bez której nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu w branży stomatologicznej. Te podstawowe elementy uzupełnia jeszcze pasja do pracy, którą się wykonuje.

Bez niej nie może być mowy o odniesieniu sukcesu w jakimkolwiek biznesie. Należy więc pamiętać, że dobry gabinet stomatologiczny to przede wszystkim efekt pracy całego zespołu ludzi w pełni oddanych swojej pracy. Bez ich trudu i zaangażowania nie byłoby mowy o usługach stomatologicznych na najwyższym poziomie.

Takie właśnie osoby można spotkać w białostockim gabinecie M-Dentica. Tworzy go zespół wykwalifikowanych lekarzy, wykonujących zabiegi przy użyciu najnowocześniejszych osiągnięć medycznych, dla których komfort i bezpieczeństwo pacjentów stoją zawsze na pierwszym miejscu.

(BL)

 

10 cech dobrego gabinetu stomatologicznego, czyli jak wybrać dentystę komentarze opinie

  • gość 2018-02-25 13:50:53

    Właśnie nie jest to łatwe. Ja jestem pacjentem (a raczej byłam) nieufnym, po tym jak będąc 10letnim dzieckiem zostałam potraktowana skandalicznie (teraz to już można by za takie coś pozwać :P). Mieszkam teraz w Wawie, ale ten artykuł bardzo mi się spodobał. ja mam swoją lekarkę tu na miejscu of course - Dominika Romanik. Muszę powiedzieć, że spełnia wszystkie kryteria. Dla mnie najważniejsze, żeby osoba była fachowa ale też MIŁA. Sympatyczna i życzliwa- tego też oczekuję i to dostaję. Nie tylko fachowości w wykonywaniu pracy (co jest podstawą samo przez się)

  • gość 2018-05-07 19:58:17

    Przy wyborze stomatologa warto na pewno kierować się jakością oferowanych usług :) ____________________________ http://endo-medica.pl

  • gość 2018-05-30 11:02:56

    Też jestem takiego zdania trzeba zawsze sprawdzić zakres usług. Szukałem stomatologa w Koszalinie który zapewni mi kompleksową obsługę łącznie z protetyką i implantami polecam http://ladentica.pl/

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl