15°C rozproszone chmury

"Atrakcyjny pozna panią..." - kultowa komedia polska już 14 października w Białymstoku

Co, gdzie, kiedy?,

"Atrakcyjny pozna panią... ", czyli kultowa komedia polska powraca teraz po 12 latach na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie. Spektakl w Białymstoku zaplanowano na 14 października 2017 r. Odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2.

14.10.2017 r., Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna 2, godz. 17.00, 19.30. Bilety do nabycia w kasie OiFP przy ul. Odeskiej 1 (tel. 85 306 75 04) oraz przez internet: kupbilecik.pl, biletyna.pl. Bilety grupowe - tel. 515 400 723, [email protected]

"Atrakcyjny pozna panią..."
Kultowa komedia polska - spektakl teatralny Nr 1
"Atrakcyjny pozna panią..." to komedia, która powstała w 2000 roku, stając się prawdziwym hitem teatralnym. Blisko 1000 prezentacji w Polsce i za granicą, komedia ta była także pierwowzorem popularnego filmu o tym samym tytule.

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru".

"Atrakcyjny pozna panią" nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu - starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie.

Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia.

Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

W miłosnych rozterkach dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh - Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki". Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce.

Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama... I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Obsada: Sylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski, Lech Dyblik, Adriana Kalska, Klaudia Halejcio, Olga Borys, Elżebieta Jarosik, Aleksandra Nieśpielak.

(PW)

"Atrakcyjny pozna panią..." - kultowa komedia polska już 14 października w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl