9°C lekkie zachmurzenie

Bayern zaprasza młodych piłkarzy do Białegostoku, a prezydent przekracza kolejną granicę śmieszności

Wiadomości, Bayern zaprasza młodych piłkarzy Białegostoku prezydent przekracza kolejną granicę śmieszności - zdjęcie, fotografia

Białystok będzie w kwietniu gościł dziecięcy turniej piłkarski FC Bayern Youth Cup. We wtorek na konferencji prasowej opowiadała o tym była gwiazda bawarskiego klubu - Giovanni Elber. Poza Elberem pojawił się m.in. Tomasz Frankowski oraz przedstawiciele jednego ze sportowych kanałów telewizyjnych. W konferencji brali też udział przedstawiciele białostockiego magistratu: prezydent Tadeusz Truskolaski i jego zastępca Rafał Rudnicki, którzy nie zmarnują żadnej okazji do lansu. Ten pierwszy w dążeniu do autoreklamy przekroczył granicę śmieszności. Kolejny raz.

W polskim finale turnieju FC Bayern Youth Cup 160 młodych piłkarzy w wieku 14-16 lat. Impreza odbędzie się 22 kwietnia w Białymstoku, a 10 najlepszych graczy weźmie udział w światowych finałach w Monachium w Niemczech. Na Podlasie zjadą wielkie nazwiska z historii Bayernu, planowane jest też sporo imprez towarzyszących. Będzie to jedna z większych imprez w kraju: podobne organizowane są przez inne wielkie potęgi klubowego futbolu.

- W futbolu bardzo ważna jest praca. Piłka nożna jest poważną grą, z której jednak trzeba mieć przyjemność, ale praca jest niezbędna. Podobnie jak wiara w siebie. Jako dziecko często przepadałem na treningach. Prezydent klubu, w którym grałem, powiedział, że mam kilka dni na spokojny trening, bym później pokazał, co potrafię. Wtedy właśnie zacząłem się jeszcze mocniej przykładać do zajęć. Będąc już w klubie trzeba było dawać z siebie wszystko, ponieważ w Brazylii każdy młody chłopak chce zostać piłkarzem. Trzeba co chwilę pokazywać, że jest się lepszym, bo inaczej nie ma się szans - mówił Giovane Elber, były gwiazdor Bayernu, który ma na koncie 266 spotkań w barwach bawarskiego klubu, 140 goli i 57 asyst.

Turniej skierowany jest do zawodników urodzonych w latach 2002-2003, a zgłosić się do niego mogą zarówno kluby młodzieżowe, szkolne jak i indywidualny piłkarze. Nagroda czeka nie tylko zwycięskie drużyny ale i najlepszych piłkarzy.

Impreza miała niezamierzony efekt humorystyczny. Konferencji towarzyszył plakat z gwiazdami Bayernu, wśród których stał - w identycznej pozie co oni - prezydent Tadeusz Truskolaski.

- To nie jest śmieszne, to jest po prostu żałosne. Szczęście dla Białegostoku, że pan prezydent nie założył stroju sportowego, bo stojąc w tym gronie w takim stroju ośmieszył by nie tylko siebie ale i całe miasto. A tak to tylko daje dowód swojego żenującego poziomu intelektualnego, pychy i tego jak bardzo odleciał - komentowali internauci ilustrację, która znalazła się w sieci.

Tadeusz Truskolaski - poza tym, że jego sylwetka i twarz - stojąca przed Robertem Lewandowskim może najwyżej zniechęcić młodych piłkarzy zastanawiających się kim jest ten podtatusiały śmieszny człowieczek w białej koszuli, kolejny raz daje dowód swojej pychy. Zamiast promować logo Białegostoku, herb miasta czy cokolwiek innego, ewidentnie uznał, że to on jest najlepszą reklamą Białegostoku. I nawet jeśli taką formułę zalecili mu specjaliści od PR z Bayernu to przy swojej antypiłkarskiej fobii (blokowanie remontu boisk, obcinanie dotacji dla Jagiellonii i blokowania nagród dla piłkarzy, brak reakcji na regularny stan wojny między władzami Stadionu Miejskiego a żółto-czerwonymi) lansując się w ten sposób wśród znających go białostoczan osiąga kolejny poziom błazenady, który naprawdę trudno będzie przebić. Przy podanych powyżej "zasługach" dla piłki nożnej w Białymstoku, braku boisk (miasto uparcie samo ich nie buduje, a innym budującym przeszkadza) udawanie, że jest się zwolennikiem futbolu jest tego rodzaju propagandą, która obraża intelekt białostoczan. 

Tak czy inaczej w redakcji DDB i naprawdę licznej grupy internautów reklama z Tadeuszem Truskolaskim zamiast szacunku i zaciekawienia wywołała rozbawienie, konsternację i poczucie zażenowania żałosnym formatem postaci w białej koszuli pozującej z gwiazdami Bayernu.

(Przemysław Sarosiek/ Foto: Wschodzący Białystok)

Bayern zaprasza młodych piłkarzy do Białegostoku, a prezydent przekracza kolejną granicę śmieszności komentarze opinie

  • Tomek - niezalogowany 2018-04-10 14:39:47

    Redaktorze Sarosiek kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Można to bardzo ładnie spłentować bez widocznego zacietrzewienia i osobistej nienawiści. Nie pałam miłością do p. Prezydenta bo uważam że nie panuje nad wszystkim czym zarządza ale uważam że trochę za daleko się pan posunął.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl