21°C rozproszone chmury

Będą grillowac w Białymstoku

Smaczny Białystok, Będą grillowac Białymstoku - zdjęcie, fotografia

„Polski grill” to tytuł nowego programu kulinarno-podróżniczo-rozrywkowego, którego emisję rozpoczęła właśnie TVP 1. Jeden z odcinków kręcony jest w Białymstoku.

Główną ideą programu „Polski grill” jest prezentacja lokalnych produktów i pomysłów na oryginalne dania z grilla. Gospodarz cyklu, kucharz i restaurator Artur Moroz, zabiera widzów w różne regiony Polski, poszukując ze swoimi gośćmi najbardziej oryginalnych przepisów na ruszt.

Specyfika biesiady przy grillu polega między innymi na tym, że potraw nie można przygotować wcześniej. Gospodarz i goście programu grillują wspólnie w trakcie spotkania towarzyskiego. Rozmowa i grillowanie przeplatają się, goście mają też okazję zaprezentować swoje pomysły na najróżniejsze dania. Gotowanie urozmaicają felietony o specjałach i tradycjach lokalnej kuchni, a także o zabytkach, historii, kulturze i atrakcjach turystycznych regionu.

To dla naszego miasta świetna okazja do promocji – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Białystok i region podlaski słynie z dobrej kuchni, jest tu także wiele niezwykłych miejsc, które warto pokazać. Dzięki takim programom ludzie z innych regionów mogą się o tym dowiedzieć, może zechcą do nas przyjechać.

W Białymstoku wspólnie z Arturem Morozem grillować i biesiadować w plenerze będą znawcy kuchni regionalnej Arleta Żynel i Andrzej Fiedoruk, a także aktorka Monika Dryl i członkowie tanecznej grupy Fair Play Crew.

Emisje kolejnych odcinków „Polskiego grilla” zaplanowano w letnie sobotnie popołudnia, o godz. 17.30 na antenie TVP 1. Odcinek nakręcony w Białymstoku zostanie zaprezentowany 22 lipca.

(Źródło: Białystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: sxc.hu)

Będą grillowac w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się