26°C pochmurno z przejaśnieniami

Będzie w naszym mieście więcej siłowni pod chmurką

Wiadomości, Będzie naszym mieście więcej siłowni chmurką - zdjęcie, fotografia

Kolejne dwie inwestycje sportowo-rekreacyjne powstaną w Białymstoku, obie będą realizacją zadań wybranych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przy ul. Warmińskiej zostanie zbudowana siłownia plenerowa, a w Parku Antoniuk staną urządzenia street workout.

Siłownia plenerowa, która stanie na osiedlu Skorupy przy ul. Warmińskiej, z pewnością stworzy możliwość poprawy kondycji fizycznej zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców osiedla. Na powierzchni ok. 200 m2 zostanie ustawionych jedenaście urządzeń siłowych. Zostaną tak ustawione i zamocowane, by można było bezpiecznie z nich korzystać przez cała dobę i przez cały rok, zwłaszcza że teren siłowni zostanie ogrodzony i oświetlony. Oprócz przyrządów do ćwiczeń na tym terenie staną dwa betonowe stoły do gry w szachy i pięć ławek.

Kolejne przyrządy do ćwiczeń pojawią się w Parku Antoniuk nad rzeką Białą. Obecnie znajduje się tam niewielki plac zabaw i górka saneczkowa. Miasto planuje ustawić w tym parku trzynaście urządzeń siłowych street workout, co z pewnością uatrakcyjni to miejsce. Pojawią się tam drążki umocowane na różnych wysokościach, poręcze i drabinki, a także lina do wspinania.

Obie inwestycje są realizacją projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego, głosowało na nie łącznie ponad tysiąc dwieście osób – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Mam nadzieję, że te miejsca będą służyły integracji naszych mieszkańców.

Miasto szuka obecnie firmy, która zaprojektuje i zbuduje obydwa obiekty jeszcze w tym roku. Oferty do przetargu można składać do 6 września w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.bip.bialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Będzie w naszym mieście więcej siłowni pod chmurką komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się