2°C słabe opady deszczu

Bezpieczeństwo i rodzina. Tego potrzebują mieszkańcy Podlasia

Styl Życia, Bezpieczeństwo rodzina potrzebują mieszkańcy Podlasia - zdjęcie, fotografia

Bezpieczeństwo, rodzina, spokój – są to trzy najważniejsze wartości, które według Podlasian tworzą prawdziwy dom. Tak wynika z najnowszych badań, zleconych przez markę KOMFORT i czołowych producentów wykładzin. Z czym jeszcze kojarzymy nasze cztery kąty i jak sprawić, by stały się one bardziej przytulne?

Dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i rodzina – tak wskazuje odpowiednio prawie 60% i 44% mieszkańców województwa podlaskiego. Ważny jest również spokój, który doceniło ponad 30% respondentów. Te wybrane wartości pokazują, że jest on w naszych wyobrażeniach  miejscem, w którym czujemy się dobrze i chętnie spędzamy wolny czas. Czy wystrój wnętrza ma wpływ na dobre samopoczucie? W przypadku podłóg – na pewno!

Przede wszystkim – przytulnie!

Wykładziny dywanowe to nie tylko element dekoracyjny wnętrza, występujący w wielu wzorach i kolorach. Czterech na pięciu ankietowanych przyznaje, że jedną z wielu zalet miękkiej nawierzchni jest ocieplanie pomieszczeń, zaś 75% osób kojarzy je z komfortem pod stopami w trakcie wstawania z łóżka. Zapewne dlatego większość mieszkańców województwa podlaskiego, posiadających wykładziny dywanowe w domu, układa je właśnie w sypialni (62%). Według opinii badanych taki rodzaj pokrycia podłogowego zapewnia wyjątkową aurę przytulności.

Respondenci zwrócili też uwagę na dodatkowe atuty wykładziny dywanowej. Jej montaż w pokoju dziecięcym − według 72% ankietowanych − zapewnia większe bezpieczeństwo maluchom. Miękka warstwa chroni je przed poślizgnięciami i bolesnymi upadkami, dodatkowo zapewniając komfort podczas wielogodzinnych zabaw.

- Ten rodzaj pokrycia podłóg posiada szereg zalet – mówi Bartosz Ludwicki, menedżer kategorii wykładzin dywanowych KOMFORT, i dodaje – Warto podkreślić, że jest to dobre rozwiązanie dla osób dbających o wysoką jakość powietrza w domu. Mogą z niego korzystać również alergicy i najmłodsi. Trzech na czterech respondentów zauważa, że wykładziny dywanowe są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy ich systematyczne odkurzanie.

Praktyczne rozwiązanie

Wykładziny dywanowe posiadają również inne, praktyczne cechy. O ich wyborze w prawie połowie przypadków (48%) decyduje komfort odczuwany podczas chodzenia, zaś korzystny stosunek ceny do jakości przekonuje około 43% badanych. Większość respondentów (prawie 64%) zgodnie twierdzi, że dzięki puszystej nawierzchni, wnętrza zyskują ciepły, kameralny charakter. Te powody do zadowolenia sprawiają, że prawie 46% mieszkańców województwa podlaskiego posiada w choć jednym pomieszczeniu wykładzinę dywanową, a 44% poleca to rozwiązanie znajomym.

Powyższe wyniki badań mówią same za siebie. Wykładzina dywanowa to rozwiązanie cenione przez wielu polskich konsumentów, których poziom zadowolenia oscyluje wokół 80%! Obecnie można znaleźć wiele modeli wpisujących się w obowiązujące trendy. Różnorodność wzornictwa, kolorystyki i nowoczesnych materiałów pozwalają na stworzenie przytulnego, rodzinnego wnętrza w niepowtarzalnym stylu.

(BL/ Foto: sxc.hu)

Bezpieczeństwo i rodzina. Tego potrzebują mieszkańcy Podlasia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl