16°C lekkie zachmurzenie

Białostoccy seniorzy będą mieli swój klub

Wiadomości, Białostoccy seniorzy będą mieli swój - zdjęcie, fotografia

Miasto rozstrzygnęło konkurs na prowadzenie klubu, w którym osoby po 60 roku życia spędzą aktywnie czas. Organizacją tego miejsca na jednym z białostockich osiedli zajmie się stowarzyszenie Klanza.

Na otwarty konkurs ofert w zakresie prowadzenia klubu seniora Miasto przeznaczyło 130 tysięcy złotych. Dotację przyznano Polskiemu Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki. Zadanie to będzie realizowane między styczniem a grudniem 2018 roku. Celem działalności takiego klubu, czynnego od poniedziałku do piątku, jest aktywizacja społeczna starszego pokolenia.

Wspieramy inicjatywy skierowane do białostockich seniorów. Klub to dla nich ważne miejsce. Dzięki niemu mogą być bardziej aktywni i kontaktować się z innymi – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

W 2016 r. Miasto na prowadzenie klubu seniora przeznaczyło 80 tys. zł, rok później – 130 tys. zł. Z myślą o białostockich seniorach wprowadziło także Kartę Aktywnego Seniora (w 2015 r.) czy wydało „Informator seniora” (w 2017 r.). Karta Aktywnego Seniora oferuje zniżki w miejskich jednostkach sportu i kultury oraz u partnerów prywatnych.

Więcej informacji o tej karcie i zasadach przystąpienia do programu znajduje się na stronie: www.seniorzy.bialystok.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: sxc.hu)

Białostoccy seniorzy będą mieli swój klub komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl