1°C całkowite zachmurzenie

Białostocki Up To Date w zainteresowaniu Brytyjczyków

Kulturalnie, Białostocki zainteresowaniu Brytyjczyków - zdjęcie, fotografia

Ta wiadomość na pewno cieszy. Informujemy czytelników, że tegoroczna, ósma już edycja Up To Date Festival, została nominowana do UK Festival Awards w kategorii Best Overseas Festival!

UNITED KINGDOM FESTIVAL AWARDS

Po raz pierwszy UK Festival Awards wręczono w 2004 roku. Brytyjska branża muzyczna swoje nagrody przyznaje w 21 kategoriach doceniając osiągnięcia organizatorów festiwali m. in.: za program wydarzenia, produkcję, innowacyjność, promowanie nowych talentów, marketing wydarzenia muzycznego, gościnność czy gastronomię. Białostocki Up To Date Festival znalazł się na liście 60 najlepszych zagranicznych festiwali na świecie!

- Ta nominacja to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że trud, jaki wkładamy w budowę festiwalu w Białymstoku doceniają również za granicą nie tylko naszego miasta czy regionu ale i kraju. Nominacja cieszy tym bardziej, że znaleźliśmy się w gronie największych, najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych festiwali na świecie, co dowodzi, że prowadzone przez nas działania promujące miasto i region w Europie nie tylko mają sens, ale przynoszą wymierne efekty – powiedział Jędrzej Dondziło, dyrektor programowy Up To Date Festival.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w konkursie wybierani są w drodze głosowania publiczności oraz jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele branży muzycznej. Ostateczne rozstrzygnięcia to wynik odpowiedniej kombinacji głosów.

Swój głos na Up To Date Festival można oddać do 30.11.2017 za pośrednictwem strony internetowej - http://www.festivalawards.com/vote/. Wtedy też w Londynie ogłoszona zostanie lista zwycięzców.

REKORDOWA, ÓSMA EDYCJA UP TO DATE FESTIVAL 2017 – PODSUMOWANIE

Tegoroczna edycja Up To Date Festival odbyła się 8 i 9 września na krytych parkingach Stadionu Miejskiego oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Podczas dwóch dni festiwalowe lokalizacje odwiedziło ponad 8000 uczestników co jest 20% wzrostem frekwencji względem roku poprzedniego. Zanotowaliśmy także rekordową liczbę osób, którzy na festiwal do Białegostoku przyjechali z odległych miast. Tym razem stanowili oni aż 70% wszystkich uczestników, a ponad 2500 z nich zostało w Białymstoku na oba festiwalowe dni.

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem festiwalu wyprzedały się wszystkie karnety na Centralny Salon Ambientu, a w ciągu kilku pierwszych godzin od otwarcia festiwalowych bram wyprzedano wszystkie karnety na festiwal. Kontynuowaliśmy zapoczątkowaną w ubiegłym roku akcję 50+, dzięki której każdy kto ukończył pięćdziesiąty rok życia mógł na festiwal wejść całkowicie za darmo. Z tej akcji zdecydowało się skorzystać kilkadziesiąt osób, które wraz z młodszym pokoleniem na własnej skórze mogło przekonać się czym jest dziś kultura młodych.

(BL)

Białostocki Up To Date w zainteresowaniu Brytyjczyków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl