15°C rozproszone chmury

Białostoczanin nagrał cover Coldplay’a. Coś niesamowitego!

Młody, zdolny i nasz. Białostoczanin nagrał niedawno swoją wersję znanego utworu zespołu Coldplay „Something Just Like This”. Ten przebój na pewno większość kojarzy, choćby ze stacji radiowych. Teledysk białostoczanina powstał w Nowym Yorku, ale wiemy, że muzyk pracuje nad własnym materiałem, już w swoim mieście.

Zdolnych ludzi w Białymstoku nie brakuje. Szczególnie aktywni na tym polu są muzycy i sportowcy. Choć nie jest łatwo wybić się ponad przeciętność, próbują. I bardzo dobrze. Niektórzy z pewnością odniosą sukces. Teraz przed taką szansą stoi Marcin Roszkowski. Zawodowo pracuje jako muzyk, tyle że w naszej operze. Na co dzień gra raczej inne utwory, co nie przeszkadza mu rozwijać pasji w innym repertuarze. Nabyte umiejętności i wykształcenie tylko mu w tym pomagają.

- Jestem skrzypkiem Opery i Filharmonii Podlaskiej, ale w wolnych chwilach zajmuję się muzyką elektroniczną i klubową. Na skrzypcach gram od 6 roku życia. Kształciłem się w tym kierunku w szkole muzycznej przy ul. Podleśnej – mówi Marcin naszej redakcji.

To nie jest pierwszy profesjonalny teledysk białostoczanina. Ma ich więcej na swoim koncie. Ten, który wiać powyżej, jak wspomnieliśmy, nagrany został w Nowym Yorku. Ale Marcin Roszkowski wrócił już do Białegostoku. Tu nie zwalnia tempa. Chce nagrać tym razem własne kompozycje. Dlatego podjął współpracę z innym utalentowanym białostocczaninem i od niedawna już wspólnie pracują nad zupełnie innym materiałem.

- Obecnie pracuję nad własnym materiałem we współpracy z Markiem Kubikiem (Studio Wem), więc będę próbował promować własny krążek – zapowiada Marcin Roszkowski.

Granie coverów nie jest proste, jeśli cover ma faktycznie być podobny, ale inny od oryginału. Czy białostockiemu skrzypkowi udała się ta sztuka? To może ocenić każdy indywidualnie. Naszym zdaniem – poradził sobie doskonale. Tym bardziej, że gra na skrzypcach jest trudna. Ale jeśli opanuje się tę sztukę, można śmiało podbijać nie tylko Polskę, ale i świat.

Marcin na razie nie zdradza, czy nowy materiał będzie typowo skrzypcowy, czy dołoży tam inne instrumenty. Ale skoro pracuje z tak utalentowanym muzykiem jak Marek Kubik, efekt może być zaskakująco dobry. Czekamy zatem na ten krążek, zaś naszych czytelników zachęcamy do włączenia „pstryczka” play na górze strony. Jedno jest pewne – to zupełnie inna wersja The Chainsmokers & Coldplay – Something Just Like This od tej, którą znamy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com)

Białostoczanin nagrał cover Coldplay’a. Coś niesamowitego! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się