7°C całkowite zachmurzenie

Białystok w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych miast Polski

Wiadomości, Białystok pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych miast Polski - zdjęcie, fotografia

Białystok w rankingu miesięcznika „Forbes” zajął 9. miejsce wśród najbardziej innowacyjnych miast w Polsce. We wtorek (26 czerwca) prezydent Tadeusz Truskolaski odebrał nagrodę podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu.

We Wrocławiu, w trakcie IX Kongresu Regionów, ogłoszono 10 najbardziej innowacyjnych polskich miast. Białystok uplasował się na 9. pozycji zdobywając tyle samo punktów, co Poznań i Olsztyn (64,5).

Ranking najbardziej innowacyjnych miast „Forbes” zorganizował po raz pierwszy. Zestawienie powstało w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród 20 największych miast. Zapytano w niej o rozwiązania świadczące o wysokim poziomie innowacyjności, m.in. programy rozwoju, systemy informatyczne ułatwiające kontakt z mieszkańcami, serwisy internetowe, elektroniczny system informacji przestrzennej, sms-owe przesyłanie informacji lub ostrzeżeń, miejskie aplikacje mobilne. Najwięcej punktów przyznawano za najciekawsze rozwiązania i projekty.

Białystok znalazł się w ekskluzywnym gronie miast stawiających na innowacyjność. Staramy się wykorzystywać nowe technologie do usprawniana życia mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Miejsce w pierwszej dziesiątce to także potwierdzenie, że Białystok rozwija się w szybkim tempie, a ostatnie lata to czas wyjątkowo dynamicznych zmian.

Kongres Regionów to doroczne spotkanie liderów samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Tegoroczny odbywa się pod hasłem „Megatrendy w miastach i regionach”. Podczas licznych spotkań uczestnicy rozmawiają m.in. o przyjaznej przestrzeni, ekomieście, mobilności na żądanie, cyfryzacji, nowych formach finansowania zadań samorządowych.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.forbes.pl.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: ASM)

Białystok w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych miast Polski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl