1°C bezchmurnie

Biegamy dla zdrowia i chęci pomocy innym ludziom

Styl Życia, Biegamy zdrowia chęci pomocy innym ludziom - zdjęcie, fotografia

W kilkudziesięciu imprezach biegowych organizowanych w całym kraju pod patronatem PKO Banku Polskiego mogą wziąć udział w 2018 r. biegacze. Bank od 2013 r. prowadzi program „PKO Biegajmy razem”. Co ważne, biegając, można wspierać potrzebujących.

Duże zainteresowanie

W ubiegłym roku PKO Bank Polski patronował 46 zawodom biegowym organizowanym w różnych miastach Polski. W imprezach tych uczestniczyły 174 tys. osób, które pokonały ponad 2,5 mln km. Dużym zainteresowaniem cieszyły się biegi upamiętniające wydarzenia historyczne. W tym roku będzie podobnie, m.in. z racji tego, że część zawodów wpisze się w obchody odzyskania niepodległości, a w tym roku mamy przecież setną rocznicę.

- PKO BP postanowił zaangażować się w biegi o charakterze patriotycznym. Jest to tzw. triada biegowa […]. Biegi odbywają się w Warszawie i ściągają do siebie biegaczy z całej Polski. Wydaje mi się, że część z nich w ten sposób chce pokazać swój patriotyzm […]. Zaczynamy 3 maja Biegiem Konstytucji na 5 km. Następnie w ostatni weekend lipca jest Bieg Powstania Warszawskiego. I kończymy Biegiem Niepodległości 11 listopada. Jest to największa impreza biegowa w Polsce. W zeszłym roku ściągnęła na start ponad 15 tys. uczestników – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Janusz Auleytner z PKO Banku Polskiego.

Nie tylko dla siebie

Imprezy biegowe pod patronatem PKO Banku Polskiego mają też charakter charytatywny: podczas każdej z nich są organizowane akcje „biegnę dla…”, które przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

- Możemy również pobiec w PKO Biegu Charytatywnym, czyli wziąć udział w sztafecie, która ma na celu pomoc dzieciom najuboższym – zauważa Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

W tym roku wydarzenie odbędzie się 15 września na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie i Wrocławiu.

- Nasze środki przekazujemy w zależności od liczby „wykręconych” kółek […] określonej organizacji, która pomaga w dożywianiu dzieci – dodaje rozmówczyni.

Bezpłatne treningi

PKO Bank Polski jest także partnerem strategicznym akcji treningowej „BiegamBoLubię” skierowanej do amatorów, którzy chcieliby się nauczyć lepiej biegać i aktywnie spędzić czas.

- Akcja „BiegamBoLubię” polega na spotkaniach na stadionach, gdzie są bieżnie lekkoatletyczne. Uczestnikami zajmują się przeszkoleni trenerzy, z licencjami. Akcja jest prowadzona już na ponad 90 stadionach. Praktycznie w każdy dzień tygodnia w różnych lokalizacjach odbywają się zajęcia – informuje organizator akcji Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, mistrz Europy z 1998 r. w biegu na 400 m przez płotki.

(Źródło: infowire.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Biegamy dla zdrowia i chęci pomocy innym ludziom komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl