7°C całkowite zachmurzenie

Był MPEC i nie ma MPEC-u

Wiadomości,  - zdjęcie, fotografia

Należąca do Grupy Enea spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku zmieniła nazwę na Enea Ciepło. Dzięki temu Białystok staje się jednym z centrów biznesowych Enei. Grupa chce w pełni wykorzystać potencjał stolicy Podlasia. Zmiana nazwy spółki docelowo otworzy nowe możliwości dla odbiorców energetyki cieplnej w Białymstoku.

Przez wiele lat w Białymstoku istniało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Po sprzedaży, spółka trafiła w ręce Enei. Ta zaś podjęła niedawno decyzję o zmianie nazwy i rozwoju przedsiębiorstwa. Profil działalności nie ulega zmianie. Ciepłownictwo jest nadal jednym z kierunków rozwoju innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego.

W związku z realizacją strategii biznesowej, podjęliśmy decyzję o wydzieleniu w strukturach Grupy obszaru zajmującego się ciepłownictwem. Stanie się to w oparciu o należące do Enei Wytwarzanie – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku, które będzie tworzyło obszar Enea Ciepło w Białymstoku – powiedział Zbigniew Piętka, wiceprezes Enei ds. korporacyjnych.

Następnym elementem, w perspektywie kolejnych miesięcy, będzie połączenie Enei Ciepło z należącą do Enei Wytwarzanie Elektrociepłownią Białystok. Pozwoli to na optymalizację produkcji energii cieplnej, a w mieście powstanie centrum biznesowe Grupy połączone jedną, rozpoznawalną marką. W ten sposób jeden podmiot w Białymstoku przejmie odpowiedzialność zarówno za produkcję ciepła, jak i jego dostarczanie do mieszkań, domów czy firm.

Grupa Enea, tworząc Eneę Ciepło chce w pełni skorzystać z potencjału stolicy Podlasia. Zmiana nazwy spółki nie wpłynie na odbiorców energetyki cieplnej w Białymstoku.

Mieszkańcy Białegostoku nie odczują zmian, co więcej w tym przypadku można mówić o zdecydowanych korzyściach. Marka Enea daje bowiem gwarancję stabilnych dostaw ciepła, a także stabilnych cen – powiedział Wiktor Dulewicz, prezes Enei Ciepło. – Połączenie dwóch dużych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Białymstoku pozwoli na optymalizację systemu ciepłowniczego w mieście i spowoduje wzmocnienie pozycji białostockiego ciepłownictwa w Polsce – dodał prezes Dulewicz.

Należąca do największych firm w kraju, Grupa Enea ma swoją główną centralę w Poznaniu. Część spółek ma jednak swoje siedziby w innych regionach Polski. Przykładowo w Świerżach Górnych pod Kozienicami swoją siedzibę ma Enea Wytwarzanie, w Szczecinie znajduje się siedziba Enei Oświetlenie, a w Zawadzie Enei Połaniec. Sprzyja to budowie szerokich kompetencji na całym obszarze działania Enei oraz rozwojowi Grupy. Teraz Białystok stanie się jednym z takich centrów kompetencyjnych Grupy.

(Źródło: EC/ oprac. ASM/ Foto: MPEC Białystok)

Był MPEC i nie ma MPEC-u komentarze opinie

  • gość 2017-12-26 17:09:25

    Czy miasto już odsprzedało pozostałą część udziałów MPEC-u ? Pozostała "resztówka " nie tylko zamraża bezużytecznie miejską kasę ale także nie pozwala na zabieranie jakiegokolwiek głosu w jej dalszym rozporządzaniu .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl