25°C lekkie zachmurzenie

Cała Biedra całą dobę

Wiadomości, Cała Biedra całą dobę - zdjęcie, fotografia

Nawet nie jedna, a trzy Biedronki w Białymstoku są już czynne całodobowo. Sieć tłumaczy to specyfiką miasta i jego przygranicznym położeniem, pracownicy z kolei – dorabianiem - w sytuacji wejścia przepisów o zakazie handlu w niedzielę. Klientów raczej nie zabraknie, ale tłumów na razie nie ma.

W Polsce od kilku lat działają całodobowe Biedronki. Te jednak znajdują się głównie albo w miastach przygranicznych, gdzie zawsze kwitnie handel, albo w miejscowościach turystycznych. Od czwartku 22 lutego w Białymstoku też mamy całodobowe Biedronki i to nawet aż trzy. Sieć tłumaczy otwarcie całodobowo swoich sklepów specyfiką miasta oraz właśnie położeniem przygranicznym naszego miasta.

- Z naszych analiz wynika, że ze względu na specyfikę Białegostoku i jego przygraniczne położenie, klienci odwiedzają tam sklepy również w mniej standardowych godzinach zakupowych. Dlatego, wzorem innych całodobowo otwartych obiektów handlowych, zdecydowaliśmy o wydłużeniu godzin trzech spośród kilkunastu działających w mieście sklepów Biedronki. Ta decyzja nie ma żadnego związku z wchodzącą w życie ustawą o wolnych niedzielach, a wydłużenie godzin otwarcia sklepów dotyczy dni powszednich, od poniedziałku do piątku – przekazała Wirtualnej Polsce Barbara Tokarz z Jeronimo Martins Polska.

To także odpowiedź na pojawiające się spekulacje, głównie pracowników, o tym, że Biedronka może stracić sporo dochodów w wyniku wejścia w życie przepisów o zakazie handlu w niedzielę. W końcu sprzedaż nocna może zrekompensować część strat, jakie z pewnością się pojawią i będą odczuwalne dla całej sieci w Polsce. Dziś trudno jednak przewidzieć jakiego rzędu będą to pieniądze. Ale Jeronimo Martins stanowczo zaprzecza takiej tezie i informuje, że otwiera się w zasadzie na potrzeby swoich klientów.

Całodobowe Biedronki w Białymstoku są trzy. Jeśli planujecie nocne zakupy, to można odwiedzić sklep przy Ryskiej, Wyszyńskiego lub ulicy Ogrodniczki. Choć trzeba też dodać, że Biedronka przewiduje tak zwane przerwy techniczne, co oznacza, że sprzedaż nie będzie trwała całą dobę. Od poniedziałku do piątku planowane są dwie takie przerwy: w godzinach od 23.30 do 00.15 oraz od 5.45 do 6.15. Co istotne dłużej Biedronki są czynne we wszystkie soboty, bo aż do godzimy 23.00. Za to w niedziele, kiedy zakaz handlu nie będzie obowiązywał, sklepy tej sieci pozostaną czynne do godziny 20.00.

- Moim zdaniem to bardzo dobrze. Teraz zakupy nocą to raczej da się zrobić na stacji paliw, ale tam jest drogo. Sprzedaż alkoholu mnie nie interesuje, więc do zwykłych nocnych nie ma co jeździć. A Biedronka, to jednak Biedronka, tam wszystko jest, co trzeba – mówi naszej redakcji Joanna, mieszkanka osiedla Przydworcowe.

- Z punktu widzenia klienta, to cieszy mnie informacja o całodobowych Biedronkach. Tylko w jednej z nich pracuje siostra, więc może i ją to czeka, że będzie chodzić na noc do pracy. Na razie jej sklep nie będzie nocny, ale to pewnie kwestia czasu – dodała Iwona mieszkająca na Wygodzie.

Jak sprawdziliśmy, na razie w nocy tłumów nie ma. Bo choć część klientów otrzymała ulotki, zapraszające na nocne zakupy, wielu z nich wciąż nie wie, że od czwartku może pojechać w środku nocy po masło lub szampon do włosów. Na razie nie słychać, aby inne dyskonty działające w Białymstoku, miały podobne plany i otwierało drzwi swoim klientom przez całą dobę.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Cała Biedra całą dobę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl