Człowiek stulecia Białegostoku. Wskaż go w ankiecie


Fakty Białystok
15/03/2019

Co, gdzie, kiedy?
Mija sto lat od odzyskania przez Białystok niepodległości. To dobry moment na przypomnienie i uhonorowanie ludzi, którzy przez te sto lat tworzyli nasze miasto, przyczynili się do jego rozwoju i stali się ambasadorami Białegostoku w kraju i poza jego granicami. Setkę takich osób wybrała już specjalna kapituła. Teraz czas na wybór mieszkańców.

Stuletnią historię naszego miasta od odzyskania niepodległości, co miało miejsce 19 lutego 1919 roku, aż do dziś – tworzą ludzie. Ci, którzy tu mieszkali od urodzenia lub ci, których los związał z Białymstokiem. Ludzie, którzy żyli w tym stuleciu i bez których Białystok dzisiaj byłby innym miastem.

Listę stu takich nazwisk wybrała kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Kto jest tym najważniejszym z ważnych dla współczesnych białostoczan?

Zapraszamy mieszkańców Białegostoku do głosowania w plebiscycie „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”. Na oficjalnych stronach Urzędu Miejskiego w Białymstoku zamieszczona jest ankieta, na której znajdziecie listę stu osób, wybranych przez specjalną kapitułę pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Przemysława Tuchlińskiego, oraz ich biogramy.

Każdy może wybrać jedno nazwisko i zagłosować na wybraną przez siebie postać. Głosować można przez sto dni – od 20 lutego do północy 30 maja.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

 
Człowiek stulecia Białegostoku. Wskaż go w ankiecie - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Co, gdzie, kiedy?


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu