2°C słabe opady deszczu

Do Choroszczy wróciło 103, do Supraśla linia 111 nie wróciła

Wiadomości, Choroszczy wróciło Supraśla linia wróciła - zdjęcie, fotografia

Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej Urzędu Miejskiego w Białymstoku Informuje, że wraz z zakończeniem prac budowlanych na ulicach J.K. Branickiego i H. Sienkiewicza w Choroszczy i przywróceniem tam ruchu kołowego, autobusy linii 103 od dnia 1 stycznia 2018 roku wracają na stałe trasy kursowania.

Zatem, z Białegostoku w kierunku Choroszczy, na obszarze miasta Choroszcz, linia „103” będzie kursować ulicami i zatrzymywać się na przystankach:

- A. Mickiewicza, firma Nexmar;

- A. Mickiewicza;

- Powstania Styczniowego;

- H. Sienkiewicza, Szpital;

- Rynek 11 Listopada;

* autobusy kursujące do Cmentarza w Choroszczy:

- ul. Zastawie;

- ul. Piaskowa;

- Choroszcz, Cmentarz

Zaś, jadąc z Choroszczy w kierunku Białegostoku, linia „103” na obszarze miasta Choroszcz będzie zatrzymywać się na następujących przystankach:

* autobusy jadące z Cmentarza w Choroszczy:

- Choroszcz, Cmentarz;

- ul. Piaskowa;

- ul. Dominikańska;

- Rynek 11 Listopada;

- ul. H. Sienkiewicza, Szpital;

- ul. Powstania Styczniowego, Akacjowa;

- ul. A. Mickiewicza, Szkoła;

- ul. A. Mickiewicza, firma Nexmar – i dalej stałą trasą.

Kurs linii „103” wraca na stałą trasę w związku z zakończeniem w Choroszczy inwestycji pn. „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego w mieście Choroszcz”.

Zupełnie inaczej jest na trasie do Supraśla. Do tej miejscowości Białostocka Komunikacja Miejska ostatni raz dojechała 31 grudnia 2015 roku. Supraśl sam zrezygnował z tego połączenia tłumacząc się brakiem pieniędzy w gminnej kasie. Z tym, że te braki miały być spowodowane mniejszymi wpływami z podatków, bo kilka zamożnych wsi miało się odłączyć i utworzyć nową gminę Grabówka. Tak się jednak nie stało, ponieważ nowa gmina nie powstała do chwili obecnej.

Mieszkańcy zarówno Białegostoku jak i Supraśla apelowali o przywrócenie linii 111, która dowoziła przez kilka lat w obie strony pasażerów z obydwu miast. Jednak prośby te nie zostały wysłuchane i od stycznia zaczyna się już kolejny rok bez połączeń Białostockiej Komunikacji Miejskiej do Supraśla. Koszt takich połączeń do czasu ich likwidacji wynosił ponad 700 tys. złotych. Tyle musiały zapłacić władze gminy Supraśl władzom BKM.

(Źródło: choroszcz.pl/ oprac. ASM/ Foto: bialystok.pl)

Do Choroszczy wróciło 103, do Supraśla linia 111 nie wróciła komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl