1°C całkowite zachmurzenie

Dowód rejestracyjny wciąż trzeba mieć przy sobie

Moto, Dowód rejestracyjny wciąż trzeba mieć sobie - zdjęcie, fotografia

Weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Ale na jazdę bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC w portfelu kierowcy muszą jeszcze poczekać.

- Ta zmiana wejdzie w życie w terminie określonym w komunikacie ogłoszonym przez ministra cyfryzacji – przypomina resort cyfryzacji.

Jak informuje, komunikat ten będzie opublikowany z co najmniej trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

- Na chwilę obecną nie ma w tej sprawie wyznaczonej żadnej konkretnej daty – zaznacza ministerstwo.

Rozpoczynają się natomiast konsultacje ze wszystkimi służbami, które mogą dokonywać kontroli drogowych. Po uzyskaniu od nich stosownych potwierdzeń, minister wyda i opublikuje komunikat.

- Mamy nadzieję, że kierowcy będą mogli zostać uwolnieni od konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC jesienią tego roku – podkreśla MC.

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym przewiduje, że kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy sobie i okazywania podczas kontroli drogowej dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Jeśli samochód zostanie zatrzymany do kontroli, dane te sprawdzą funkcjonariusze policji czy Inspekcji Transportu Drogowego w centralnej ewidencji pojazdów. Ustawodawca zastrzegł, że zmiany te wejdą w życie po wdrożeniu koniecznych rozwiązań technicznych, a poinformuje o tym minister cyfryzacji.

(Źródło: www.kurier.pap.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: ASM)

Dowód rejestracyjny wciąż trzeba mieć przy sobie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl