9°C lekkie zachmurzenie

Drogowcy weszli na Waryńskiego i Proletariacką

Wiadomości, Drogowcy weszli Waryńskiego Proletariacką - zdjęcie, fotografia

W centrum Białegostoku zostaną odnowione i rozbudowane dwie ulice: Ludwika Waryńskiego i Proletariacka. Miasto podpisało umowę z wykonawcą tego zamówienia. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Miasto Białystok jeszcze latem ubiegłego roku zapowiadało przebudowę dwóch ulic w centrum miasta. Waryńskiego, ale i Proletariacka od lat znajdowały się w fatalnym stanie. Nierówne kocie łby, wysokie krawężniki, brak parkingów oraz ubytki w nawierzchni – z takimi problemami mieszkańcy i przyjezdni kierowcy musieli się mierzyć w centralnej i zabytkowej części miasta.

Remont właśnie się zaczyna. Po rozstrzygnięciu przetargu wiadomo już, że inwestycję zrealizuje firma BBGM Kamila Gryko. Prace obejmą budowę jezdni, chodników, zjazdów, zatok postojowych oraz parkingu z drogami manewrowymi. Zostanie też wybudowana infrastruktura techniczna.

Inwestycja na dwóch ulicach w ścisłym centrum miasta poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Na Proletariackiej i Waryńskiego będzie lepsza przejezdność. Skorzystają na tym kierowcy, rowerzyści i piesi.

Na realizację inwestycji wykonawca ma czas do końca czerwca 2018 roku. Koszt rozbudowy obu ulic to ponad 3 mln 420 tys. zł.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Drogowcy weszli na Waryńskiego i Proletariacką komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-30 15:29:13

    Na Czystej słyszałam że mieli burzyć domy i stawiać bloki i co ? Remontuja ulice to znaczy że nic z tego nie będzie?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl