15°C bezchmurnie

Ekstraklasa w Białymstoku. Tenis stołowy popularną dyscypliną sportu

Co, gdzie, kiedy?, Ekstraklasa Białymstoku Tenis stołowy popularną dyscypliną sportu - zdjęcie, fotografia

Ekstraklasa kobiet w tenisie stołowym znów zawita do stolicy Podlasia. ATS Białystok przystąpi do najwyższej klasy rozgrywkowej, zastępując na tym szczeblu Śnieżnik Stronie Śląskie.

- To efekt znakomitej współpracy pomiędzy klubami – mówi Karol Dyszkiewicz, trener i prezes ATS Białystok. – Zawodniczki tego klubu postanowiły kontynuować karierę we Wrocławiu, a trener postanowił odpocząć. I tak otrzymaliśmy propozycję przejęcia ekstraklasy – dodaje.

Decyzja musiała zapaść bardzo szybko i zapadła w ciągu dwóch dni. Zarząd klubu martwił się tylko, czy poradzi sobie z kwestiami organizacyjnymi i finansowymi. To akurat trudniejsza część zadań, jakie ma przed sobą gospodarz turnieju.

- Zdaję sobie sprawę, że z kilkoma klubami będziemy mieli małe szanse na zwycięstwo, ale przygotuje dziewczyny na walkę i postaram się zapewnić im komfort psychiczny. Każdy set czy pojedyncza wygrana będzie naszym sukcesem – przekonuje szkoleniowiec białostockiego klubu ATS Białystok.

Udział dziewczyn w ekstraklasie będzie wyjątkowym wydarzeniem w polskim tenisie stołowym kobiet. Ekipa ATS będzie bowiem najmłodszą drużyną w historii najwyższej klasy rozgrywkowej. Klub nie miał możliwości wzmocnienia składu, gdyż dopełnił formalności związane z grą w ekstraklasie dopiero na dwa dni przez zamknięciem okienka transferowego.

- Jest to dla naszego klubu olbrzymi sukces i nobilitacja zagrać na tym poziomie rozgrywek. Wiem, że czeka nas trudne zadanie. Naszym celem będzie ogranie i podniesienie umiejętności naszych wychowanek – przekonuje Dyszkiewicz. – Ale w grudniu, na półmetku sezonu, będzie otwarte okienku transferowe. Wówczas pomyślimy nad wzmocnieniami – kontynuuje.

Inauguracyjny mecz drużyna ATS rozegra już 23 września. Do tego czasu Zarząd będzie poszukiwał sponsora, który byłby skłonny zaangażować się w długofalowy proces budowy zespołu na lata.

(Źródło i foto: ATS Białystok/ oprac. ASM)

Ekstraklasa w Białymstoku. Tenis stołowy popularną dyscypliną sportu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się