26°C pochmurno z przejaśnieniami

Facebook przekracza kolejną granicę śmieszności

To już kolejny raz, kiedy administratorzy Facebooka zamienili się w cenzorów łamiąc jawnie wolność słowa. Kilka dni temu zablokowali około 300 prawicowych fanpage. Użytkowników nawet nie poinformowano, w którym miejscu i czym złamali standardy Facebooka. Za to coraz więcej osób mówi, że Facebook nie ma już żadnych standardów.

Wydawało się, że Facebook wyciągnął wnioski po zablokowaniu fanapge Marszu Niepodległości. Mylili się niestety wszyscy. I dziś już wiadomo, że obietnicami administratorów, że będą baczniej zwracać uwagę na publikowane treści i rezolutnie zabierać się za cenzorowanie wpisów, można iść i brukować piekło. Bo nic z tego, nic z ich obietnic. Bez żadnego uprzedzenia, ani podania przyczyny, Facebook zablokował w ciągu kilku godzin wiele stron, z których znakomita część nie publikowała żadnych kontrowersyjnych treści. O tym jest nasz dzisiejszy komentarz video.

Jeszcze nie tak dawno tyle ludzi wychodziło na ulice w obronie demokracji. Kiedy łamana jest wolność słowa, ci tak zatroskani o stan demokracji nawet ust nie otworzyli o kiwnięciu palcem nie wspominając. Jest to hipokryzja w czystym wydaniu w wykonaniu tak zwanych obrońców demokracji. Tam, gdzie faktycznie powinni wyjść na ulicę, czy pod modny ostatnio do protestów sąd i głośno domagać się przestrzegania standardów demokracji oraz wolności słowa, siedzą jak tchórze. Nikt nawet nosa nie wystawił. Nikt nie krzyczy, że coś jest zdecydowanie nie w porządku. To nic innego jak tchórzostwo i moralność Kalego.

Po ostatniej akcji administratorów Facebooka prysnęły wszelkie nadzieje, że jest to miejsce, w którym każda osoba może wyrażać własne poglądy. Nie może i nic nie wskazuje, że kiedykolwiek się to zmieni. Nie zmyje bardzo złego wizerunku to, że część stron i fanpage została już przywrócona i użytkownicy mogą ponownie uczestniczyć w dyskusjach.

W tych warunkach pozostaje mieć nadzieję, że dość szybko powstanie inny duży portal społecznościowy, który będzie posiadał odpowiednio dużo funkcjonalności, żeby można było wyrażać własne opinie na wszelkie tematy. Wówczas na pewno wiele osób zdecyduje się opuścić nieprzyjazny i niedemokratyczny pod żadnym względem Facebook. Inna sprawa, że w ogóle Facebook powinien otrzymać pozew zbiorowy za łamanie wolności słowa.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Facebook przekracza kolejną granicę śmieszności komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-08-17 22:58:18

    Szanowna Pani, nie zgadzam się w żadnej mierze z Pani absurdalna wręcz argumentacją uderzającą w osoby broniące sądownictwa w Polsce. Co więcej, przerażający jest język jakim Pani się posługuje w zamieszczonym materiale. Powtórzyła pani słowo "skandal" około 10 razy, język wypowiedzi jest potoczny, w żaden sposób nie popart żadnymi dowodami a jedynie ógólnikowymi sformułowaniami. W mojej ocenie, nie powinna Pani wykonywać zawodu dziennikarza, który powinien wykazywać się ponadprzeciętna kulturą języka, krócej Pani w zupełności nawet nie posiada. Pozdrawiam i życzę sukcesów w życiu zawodowym.

  • gość 2017-08-20 21:33:53

    Sądownictwa ??? Raczej kasty sądowniczej stojącej ponad wszelkim prawem.

Dodajesz jako: Zaloguj się