9°C lekkie zachmurzenie

Facebook winny nieszczęścia w życiu?

Styl Życia, Facebook winny nieszczęścia życiu - zdjęcie, fotografia

W dzisiejszych czasach wielu ludzi jest nieszczęśliwych, nie mają oni poczucia sensu życia. Coraz częściej dotyczy to osób młodych. Problem pogłębiają media społecznościowe: z publikowanych w nich zdjęć na ogół przebija szczęście, więc może nam się wydawać, że innym żyje się dobrze, a tylko nam czegoś brakuje. Co jednak zrobić, aby faktycznie być zadowolonym ze swojego życia?

- Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie, jakie mamy najważniejsze, strategiczne cele w swoim życiu, czyli co chcemy w nim osiągnąć – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Kalko, właściciel marki szkoleniowo-doradczej TomaszKalko.pl.

Następnie zastanówmy się, czy aby na pewno są to nasze cele, a nie np. naszych rodziców lub wmówione nam przez media. Bardzo często w reklamach próbuje się nas przekonać, że bez jakichś produktów czy usług nasze życie jest niepełne, i powinniśmy na to uważać.

Wreszcie po trzecie, spróbujmy ustalić, czy osiągnięcie naszych celów może przełożyć się na korzyści finansowe, tak aby jednocześnie „być i mieć” (oczywiście myśleć w ten sposób należy tylko w przypadku niektórych dziedzin życia).

Dzięki realizacji tych celów będziemy czuć się bardziej spełnieni i szczęśliwsi.

(Źródło: infowire.pl/ oprac. Kalina/ Foto: pixabay.com/ facebook-login)

Facebook winny nieszczęścia w życiu? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl