28°C lekkie zachmurzenie

Festiwal Światła zagości w Białymstoku po raz czwarty

Kiedy: 2017-10-06 , godzina: 19:00

Co, gdzie, kiedy?, Festiwal Światła zagości Białymstoku czwarty - zdjęcie, fotografia

Już niedługo w Białymstoku odbędzie się niezwykła impreza: Lumo Bjalistoko. W pamięci białostoczan funkcjonuje on jako Festiwal Światła, bo właśnie światło jest w nim głównym narzędziem i atrakcją.

Lumo Bjalistoko to pokazy ze światłem i ogniem organizowane nocą w miejskiej przestrzeni powodujący całkowicie nowy odbiór miasta i jego budynków. W trakcie pokazów wykorzystywane są innowacyjne techniki instalacyjne łączące street art, ekologię, naturę i architekturę. Ogromną rolę w tym pokazie ma gra światła i cienia, która w nocnej scenerii stwarza dodatkowe możliwości tworzenia niesamowitych efektów. Organizatorzy korzystają z iluminacji, instalacji świetlnych, street art, sztuki ulicy, fireshow i sztuki performatywnej.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby spróbować sił w pokazach mogą zgłaszać się do konkursu fireshow "Ogień wschodu" do 17 września. Do udziału zapraszani są nie tylko soliści, ale i całe grupy wykonawców.  Konkurs przebiega w dwóch etapach. Najpierw jury wybierze najciekawsze zgłoszenia i wybrańcy zaprezentują się w drugim etapie. Jury oceni ich występy wyłaniając najlepszych. Link do formularza zgłoszeniowego jest dostępny na fanpage imprezy.

Festiwal Lumo Bjalistoko odbędzie się 6 i 7 października. To już 4. edycja imprezy.

(PS/ Foto: BI-Foto)

Festiwal Światła zagości w Białymstoku po raz czwarty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl