20°C pochmurno

Filmowe Podlasie Atakuje! Ruszył nabór filmów

Kiedy: 2017-10-02 , godzina: 00:00

Kulturalnie, Filmowe Podlasie Atakuje! Ruszył nabór filmów - zdjęcie, fotografia

W imieniu Białostockiego Ośrodka Kultury zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji FPA!R!, czyli Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja.

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA!R przygotowała, pochodząca z Sokółki, Sylwia Szkiłądź. Sylwia w wieku ośmiu lat wyjechała z rodzicami do Belgii, jednak Podlasie było i jest jedną z jej ważniejszych inspiracji. Do tej pory zrealizowała filmy: „Ślimaczek bez domku” (2012), „Grain d’amour” (2013), „Zupa truskawkowa” (2014), „Maciupki lisek” (2015). Najnowszą pracą Sylwii jest videoklip do utworu Sary Lovell – „The Skeleton band”. Obecnie mieszka i tworzy w Belgii, Francji i Polsce.

Do udziału w tegorocznym przeglądzie FPA! R zapraszamy twórców mieszkających lub pochodzących z Podlasia. Na zgłoszenia Białostocki Ośrodek Kultury czeka do 2 października 2017 r. Następnie, pokaz wyselekcjonowanych filmów odbędzie się 14 października 2017 w kinie Forum.

Zgłoszenie powinno zawierać:

– film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s)

– pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania

– krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim

– telefon i e-mail kontaktowy

– zdjęcie z filmu (300 DPI)

– zdjęcie reżysera/ki (300 DPI)

– krótką biografię twórcy (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim

– napisy w języku angielskim

Zgłoszenia przyjmowane są drogą: – e-mail: dkf(at)bok.bialystok.pl lub pocztową/osobiście na adres: Filmowe Podlasie Atakuje! – Reaktywacja, Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok.

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców – kręcą oni fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Akcja narodziła się w 2004 roku i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę! Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie „niezależnym filmem stoi”! Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobra energia, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Filmowe Podlasie Atakuje! Ruszył nabór filmów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl

Kulturalnie, - więcej informacji