19°C bezchmurnie

Gmina Supraśl będzie miała nową stację uzdatniania wody

Wiadomości, Gmina Supraśl będzie miała nową stację uzdatniania - zdjęcie, fotografia

To bardzo ważna dla mieszkańców Ogrodniczek, Karakul i Ciasnego inwestycja. Potwierdzeniem jest trzecie miejsce w ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Gminy Supraśl. W miniony poniedziałek, 21 maja 2018 r., Burmistrz Supraśla podpisał umowę z wykonawcą nowej stacji uzdatniania wody w Ogrodniczkach.

- Ta stacja, która od ponad dwudziestu lat zaopatruje w wodę mieszkańców Ogrodniczek, Karakul i Ciasnego – powiedział Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla. – Od czasu jej powstania liczba mieszkańców wzrosła trzykrotnie. Zwiększyły się też potrzeby wody pitnej z tego ujęcia, ciśnienie wody było niewystarczające, a wydajność przestała spełniać oczekiwania mieszkańców.

Wartość przedsięwzięcia wynosi około 1 mln 700 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu Gminy Supraśl. Inwestycja będzie wykonywana dwuetapowo. Pierwszy etap to – budowa stacji uzdatniania wody – ma zakończyć się pod koniec tego roku. Drugi zaś etap to – budowa ogrodzenia i uporządkowanie terenu – ma być gotowa pod koniec kwietnia 2019 r.

Zamówienie obejmuje wykonanie stacji uzdatniania wody o wydajności 22,0 metrów sześciennych na godzinę w układzie dwustopniowego pompowania. Nowa stacja ma zastąpić wysłużony obiekt – stację wodociągową typu :” Hydrofiltr”. Zakłada się wykorzystanie dwóch istniejących odwiertów wody surowej, która to napowietrzana będzie w systemie zamkniętym, a następnie poddana filtracji i kierowana do sieci wodociągowej. Na czas prac budowlanych zostanie ustawiona tymczasowa stacja uzdatniania wody.

Inwestycję wykonywać będzie spółka ROsmosis – Wawrzyniak, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się wykonywanie inwestycji tylko w tej branży.

- Ten obiekt jest nowoczesny, choć dość typowy – zauważył pan Jarosław Skrzypczak, przedstawiciel wykonawcy. – Rocznie wykonujemy około dziesięciu takich stacji. Jeśli nie będzie niespodzianek, to powinniśmy sobie bez problemu poradzić z inwestycją.

(Źródło i foto: suprasl.pl/ oprac. ASM)

Gmina Supraśl będzie miała nową stację uzdatniania wody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl