1°C całkowite zachmurzenie

„Goło i wesoło” na deskach białostockiej filharmonii

Kiedy: 2017-12-09 , godzina: 16:00

Komedia ”Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony’ego McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Natomiast 9 grudnia będzie go można obejrzeć na deskach białostockiej filharmonii. Bilety są już do nabycia w kasie placówki.

Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem, zarówno przez publiczność jak i krytyków teatralnych.

”Goło i wesoło” okazało się hitem nie tylko w teatrach – film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina. Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, którzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce”. Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni próbują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie„ Eden”.

Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerów wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji. Jesteśmy świadkami komicznych prób „baletowych”, podczas których Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu.

Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu „Napalonych Nosorożców”, którzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie „Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!”…

Autorzy: Stephen Sinclair & Anthony McCarten

Przekład: Lou Rising

Reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Choreografia: Krzysztof Adamski

Produkcja: Teatr Gudejko

Obsada: Adam Adamonis, Tomasz Sapryk, Jan Zmit, Maciej Mikołajczyk, Jarosław Domin, Mirosław Zbrojewicz/Dariusz Jakubaszek, Jacek Lenartowicz/Arkadiusz Nader, Olga Borys/Alżbeta Lenska

(9 grudnia 2017 r., sobota, godz. 16.00 i 19.30, Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna 2. Bilety do nabycia w kasie Opery, ul. Odeska 1 w cenie 110 i 90 zł lub poprzez stronę: www.kupbilecik.pl)

(BL)


„Goło i wesoło” na deskach białostockiej filharmonii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl