16°C lekkie zachmurzenie

Jeszcze w tym roku wygodniej pojedziemy rowerem po Hetmańskiej

Wiadomości, Jeszcze wygodniej pojedziemy rowerem Hetmańskiej - zdjęcie, fotografia

W Białymstoku powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Miasto poszukuje wykonawcy tych inwestycji. Przedsiębiorstwa zainteresowane zamówieniem mogły się zgłaszać do 2 października.

Po raz kolejny długość dróg rowerowych w naszym mieście się powiększy. Nowe ścieżki powstaną wzdłuż ul. Hetmańskiej, na odcinku od ul. ks. J. Popiełuszki do ul. Marczukowskiej, oraz wzdłuż ul. Pogodnej, na odcinku od ul. Gen. J. Bema do ul. Składowej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i budowlane. Wykona nawierzchnię ścieżek rowerowych i chodników. Prace przy ul. Hetmańskiej obejmą odcinek o długości 571 metrów, który połączy się ze ścieżkami na Placu Fieldorfa „Nila” i projektowaną drogą rowerową na ul. Marczukowskiej. Natomiast przy ul. Pogodnej zostanie wybudowana droga rowerowa o długości 428 m, która połączy się ze ścieżką biegnącą wzdłuż ul. Składowej.

Już niedługo rowerzyści będą mogli jeszcze bardziej komfortowo poruszać się po mieście. Rowerowa mapa Białegostoku znowu się powiększy. Obie nowe ścieżki połączą się z istniejącymi drogami rowerowymi, co znacząco ułatwi podróżowanie rowerem przez miasto – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Nowe ścieżki dla rowerzystów mają być gotowe na koniec listopada 2017 roku.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Jeszcze w tym roku wygodniej pojedziemy rowerem po Hetmańskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl