25°C lekkie zachmurzenie

Kierowco! Wiedz, że w Białymstoku masz tańsze OC

Moto, Kierowco! Wiedz Białymstoku tańsze - zdjęcie, fotografia

Wbrew zapowiedziom ekspertów ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ciągle rosną. W czasie ostatnich dwóch lat ceny obowiązkowego ubezpieczenie OC wzrosły od 50 do prawie 80 procent (w zależności od miejscowości). W bieżącym roku wzrost cen nie jest już tak spektakularny (ceny rosły o 50 procent rok do roku) i wynoszą od 15 do 24 procent. Białostoczanie mają szczęście: podwyżki OC w naszym mieście to około 10 procent.

Stolica Podlasia to jedna z najtańszych stolic województwa. Przed rokiem pisaliśmy, że w Białymstoku jest coraz drożej i zdaniem specjalistów niebawem na Podlasiu ceny niebezpiecznie zbliżą się do tych z Mazowsza (najwyższe stawki). Na szczęście okazało sie, że eksperci byli w błędzie: w Białymstoku średnie OC wzrosło z 950 zł do 1050 czyli dokładnie o 100 zł. Wzrosły zatem o 15 procent.

Znacznie gorzej kierowcy mają w innych miastach wojewódzkich. Znamienny jest przykład Olsztyna czy Kielc, w których ubezpieczenia były na takim samym poziomie co w Białymstoku. W 2017 wzrosły od 25 do prawie 40 proceny i wynoszą grubo ponad 1100 zł za rok.  

Białystok - obok Katowic i Rzeszowa - jest jednym dużych miast, gdzie polisy dla kierowców rosną wolniej i są najtańsze w kraju. Najdrożej ubezpieczenie kosztuje w Warszawie (prawie 1500 zł), Wrocławiu (1450 zł oraz Gdańsku (1380) i Łodzi (1370). Białystok ze swoją średnią 1060 zł w kategoii miast wojewódzkich wypada gorzej tylko od Katowic, Rzeszowa i Zielonej Góry.

Zdaniem fachowców od ubezpieczeń komunikacyjnych ceny OC nie powinny już tak radykalnie wzrastać. Przyczyną jest nie tylko fakt wyrównania się cen i kosztów ubezpieczeń, ale także świadomość ubezpieczycieli, że nad ograniczaniem podwyżek zaczęli już pracować parlamentarzyści.

(PS/ Foto: ASM)

Kierowco! Wiedz, że w Białymstoku masz tańsze OC komentarze opinie

  • Ubea.pl - niezalogowany 2017-11-14 14:24:03

    Generalnie, jak widać po tych danych https://ubea.pl/Gdzie-w-Polsce-jest-najtansze-OC%2Cartykul%2C1179/, we wschodniej Polsce można liczyć na tańsze ubezpieczenie OC niż na zachodzie. Mniejsza liczba wypadków oraz samochody przyczyniają się do niższej składki.

  • gość 2017-11-16 09:34:48

    Gdzie kupimy najtańsze OC możemy sprawdzić na kalkulatorze cuk.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl