19°C bezchmurnie

Łącznie 14 osiedlowych ulic zostanie odnowionych

Wiadomości, Łącznie osiedlowych zostanie odnowionych - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Białegostoku zyskają komfortowy i bezpieczny dojazd do swoich domów. Na czternastu osiedlowych ulicach powstaną nowe nawierzchnie. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie koncepcji i dokumentacji tych inwestycji.

Inwestycja została podzielona na 8 części. Obejmie takie ulice, jak Rodzinna, Sielska, Liliowa, Orląt Lwowskich, Zawady, 5DK-L, Owocowa, Miętowa, Cytrusowa, Kryształowa, Płocka, Przytorowa, fragment ul. Nowakowskiego oraz ulica łącząca osiedle Słoneczny Stok z ul. Marczukowską i Stawami Marczukowskimi. W ramach prac wykonane zostaną między innymi jezdnie, zjazdy, chodniki, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne.

Małe, osiedlowe inwestycje drogowe są bardzo ważne dla białostoczan. Dzięki nim mieszkańcy mogą bezpiecznie i wygodnie dojeżdżać do swoich domów. Dlatego Miasto regularnie buduje nowe, osiedlowe ulice – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Szczególnie po zimie i podczas deszczowej pogody, osiedlowe drogi są nieprzejezdne. W lepszym przypadku, przejazd nimi, to niekiedy droga przez mękę. Ludzie, którzy nie są w stanie dojechać do swoich domów, albo dojeżdżają z dużymi utrudnieniami, przedkładają remont mniejszych arterii nad duże, które budowane są w Białymstoku od kilku lat.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać oferty do 9 maja w sekretariacie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11 w Białymstoku. Szczegółowe informacje o przetargu są dostępne na www.bip.bialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Łącznie 14 osiedlowych ulic zostanie odnowionych komentarze opinie

  • gość 2018-05-06 12:04:25

    "W ramach prac wykonane zostaną między innymi : jezdnie , zjazdy , chodniki , kanalizacja deszczowa ,oświetlenie uliczne. " Szkoda ,że zapomniano o kanalizacji . Zwracając się z tym tematem do pracownika "wodociągów" dotyczącym ul. Przytorowej jak i Płockiej - otrzymałem odpowiedz ,że nie może być wykonana ze względu..... ,że są ZBYT WĄSKIE. Istnieje za tym pytanie - kogo zatrudnia się w tych jednostkach podległych p.prezydentowi ? Trzeba przypomnieć ,że są tam zatrudniane osoby o ..... g o d n y c h wynagrodzeniach .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl