16°C lekkie zachmurzenie

Latem nasz Rynek tętni życiem. Inaczej jest po wakacjach [KOMENTARZ VIDEO]

Felietony, Latem Rynek tętni życiem Inaczej wakacjach [KOMENTARZ VIDEO] - zdjęcie, fotografia

Trudno powiedzieć jak długo jeszcze Rynek Kościuszki będzie tętnił życiem. O tym, czy są na nim ludzie i różnego rodzaju atrakcje, decyduje pogoda, pogoda i … pogoda. Zanim jest ciepło i da się posiedzieć pod kawiarnianą parasolką lub na ławce, serce Białegostoku bije. Korzystajmy z tego zanim znów zrobi się pusto.

To miejsce, na którym nagrywaliśmy nasz komentarz video, kiedyś było zielone. Rynek Kościuszki był pełen drzew, były także trawniki i masa ludzi o każdej porze roku. Faktem jest, że wówczas też i jeździły tędy samochody, autobusy komunikacji miejskiej, ale dziś do tego zgiełku oraz ruchu samochodowego chyba już nikt nie tęskni w tym miejscu. Białostoczanie bardzo chwalą sobie zorganizowanie deptaka i my również popieramy w całej rozciągłości wyłączenie tego fragmentu z ruchu kołowego.

Choć brakuje nieco zieleni, Rynek Kościuszki jest świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Szczególnie latem kawiarniane ogródki zapraszają do odwiedzin. Tuż obok można od czasu do czasu posłuchać koncertów. Pojawili się w końcu również uliczni grajkowie, którzy prezentują swoje umiejętności. Nasz rynek w końcu zaczął przypominać te rynki, jakie znamy z innych miast Polski i zza granicy. Szczególnie wieczory bywają tu wypełnione różnego rodzaju atrakcjami, które organizują sami mieszkańcy, ale też i przyjezdni.

Zastanawialiśmy się już dawno temu, co można by było zrobić, aby Rynek Kościuszki w Białymstoku częściej tętnił życiem, a nie tylko latem. To świetne miejsce, które w sezonie jesiennym i zimowym jednak pozostaje praktycznie martwe. A szkoda, bo ma w sobie ogromny potencjał. Widać to szczególnie latem. Jak dotąd był jeden pomysł, który sprowadzał mieszkańców w okresie zimowym w to właśnie miejsce. Ale raczej się nie przyjął. Być może pamiętacie, że kilka lat temu władze miasta zorganizowały na placu miejskim odkryte lodowisko. Pomysł jednak został zarzucony.

My zachęcamy, przynajmniej zanim jest jeszcze ciepło, do spacerów po Rynku Kościuszki. Każdego praktycznie dnia dzieje się tu coś ciekawego. Poza tym cały teren to wdzięczne miejsce dla fotografów. My mówimy, że warto z niego korzystać i pokazać je innym ludziom z odleglejszych zakątków Polski.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Latem nasz Rynek tętni życiem. Inaczej jest po wakacjach [KOMENTARZ VIDEO] komentarze opinie

  • gość 2017-09-15 22:32:12

    zastanawialiście się i do jakich wniosków doszliście?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl