24°C lekkie zachmurzenie

Makijaż w afrykańskich upałach nie musi spływać wraz z potem

Najbliższe dni nie przyniosą upragnionego przez wiele osób ochłodzenia. Temperatura w dalszym ciągu będzie wahać się w okolicach 30 stopni powyżej zera. Jak w takich warunkach zadbać o urodę i przede wszystkim jak zrobić sobie makijaż, aby nie spłynął po twarzy wraz z potem? O to pytaliśmy specjalistkę – Dorotę Lange.

Szczęśliwi są ci, którzy zdołali sobie w domu lub w biurze zamontować klimatyzację. Zbawienna bywa też w samochodach (swoją drogą, jak kiedyś kierowcy radzili sobie bez klimatyzacji w aucie? Rzecz to niepojęta, a co najmniej zastanawiająca). Dziś jednak skupimy się na kobietach, które muszą przecież wyglądać dobrze o każdej porze roku i o każdej porze dnia czy nocy.

W takie potężne upały, jednym z problemów dnia codziennego kobiet, jest makijaż. Trzeba zadbać o to, żeby nie spłynął po twarzy. Jeśli spłynie, postrach na ulicach murowany. Dlatego kilka dni temu odwiedziliśmy salon Doroty Lange i pytaliśmy specjalistkę – jak poradzić sobie z tymi temperaturami oraz makijażem na dzień lub noc. Okazuje się, że są sposoby, ale przede wszystkim są kosmetyki.

- Makijaż musi nie tylko przetrwać dzień, ale także przetrwać noc. Polecam takie podkłady, jakie zastygają nam na twarzy. One mają teraz taki skład, że absolutnie nie wysuszają nam skóry. Ale jest druga sprawa, bo sam podkład to nie wszystko. Musimy do tego zastosować jeszcze fixery – mówi Dorota Lange, właścicielka salonu Lange Studio.

Jakie fixery, jakie podkłady są najlepsze na afrykańskie upały, zobaczycie na filmie, który można odtworzyć na górze strony. Zapytaliśmy specjalistkę również o to, jak i czym wycierać twarz, kiedy czujemy, że pot spływa nam po nałożonym makijażu. Okazuje się, że zbawienne będą tu zwykłe chusteczki higieniczne, którymi nie wycieramy skóry, ale przykładamy ją do skóry, aby chusteczka wchłonęła nadmiar wilgoci. W ten sposób makijaż zostanie nienaruszony.

- Ważna sprawa, tusz do rzęs. W takie upały lepiej używać tuszu wodoodpornego, który nam nie spłynie po twarzy – radzi ekspertka.

Walka z upałem będzie trwała jeszcze co najmniej do niedzieli. Wówczas ma się nieco ochłodzić, ale bardzo nieznacznie. Na odczuwalne ochłodzenie synoptycy każą nam czekać aż do połowy sierpnia. Prognozy długoterminowe przewidują dwa dni z temperaturami poniżej 25 stopni od 14 sierpnia. Do tego czasu trzeba sobie jakoś poradzić. Ale przynajmniej wiadomo, jak zatrzymać makijaż na twarzy, aby nie straszyć wyglądem w przestrzeni publicznej.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Makijaż w afrykańskich upałach nie musi spływać wraz z potem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się