2°C słabe opady deszczu

Marsz Niepodległości oraz bliżej. Potrzebna jest pomoc

Wiadomości, Marsz Niepodległości bliżej Potrzebna pomoc - zdjęcie, fotografia

Już za niespełna miesiąc ulicami Warszawy przejdzie największy Marsz Niepodległości. Marsz w tym roku będzie szczególnie wyjątkowy, ponieważ odbędzie się w stulecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Organizatorzy tego wydarzenia proszą o wsparcie, bo chcą aby uroczystość przebiegła okazale, ale przede wszystkim bezpiecznie dla wszystkich jego uczestników.

W związku z tym wydarzeniem, ale przede wszystkim jego unikalnością publikujemy poniżej list od prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wszystkim osobom, które mogą pomóc w organizacji z góry dziękujemy w imieniu organizatorów.

Pozostał już niespełna miesiąc czasu do jednego z największych patriotycznych marszów w Europie. Każdego dnia ciężko pracujemy, powstaje nowy spot, jesteśmy po rozmowach z gospodarzem terenu przy Stadionie Narodowym, rozmawiamy z firmami, które będą nas wspierać w takich zadaniach jak nagłośnienie czy komunikacja. Na ostatnim spotkaniu Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości udało nam się uzgodnić hasło, które w moim przekonaniu połączy Polaków kochających swoją ojczyznę. Mogę jedynie zdradzić, że to najwspanialsze zawołanie Polaków, a upublicznimy je w tym tygodniu na konferencji prasowej. Już teraz zapraszam do uczestnictwa w tym niezapomnianym pochodzie wszystkich Polaków. Szykujemy wiele atrakcji, które na pewno pozostaną w pamięci Waszej i w szczególności dzieci. Zabierajcie z sobą całe rodziny, znajomych i przyjaciół. Niech ta okrągła setna rocznica pokaże wszystkim, że Polska nie dostosuje się do świata, a będzie podążała drogą wierności Bogu i Jego Woli.

ZBIERAMY NA ŚRODKI NA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Zebraliśmy do tej pory około 65% środków potrzebnych do organizacji marszu. W najbliższym czasie musimy opłacić wynajęcie mobilnych punktów ustępowych, a także zapłacić za oprawę Marszu Niepodległości. Nadal nie udało nam się zgromadzić potrzebnej sumy na zabezpieczenie przemarszu przez Straż Marszu Niepodległości. Dlatego pragnę Państwa prosić o wpłaty, które pomogą nam wszystkim wspólnie zorganizować ten nasz patriotyczny przemarsz.

- zabezpieczenie przez Straż Marszu Niepodległości,

- zabezpieczenie medyczne (karetki i służby medyczne),

- oprawę marszu,

- reklamę Marszu Niepodległości,

- toalety rozstawione na trasie marszu,

- samochody platformy, z których możemy nadzorować i prowadzić Marsz Niepodległości,

- wynajem samochodów dostawczych, którymi będziemy mogli przewieźć sprzęt

- przejazdowych i systemu nagłośnienia, tak aby wszyscy uczestnicy naszego zgromadzenia mogli usłyszeć nasz przekaz,

- budujemy też nową stronę internetową Marszu Niepodległości,

- w zeszłym roku było wiele telefonów w i pytań o Marsz Niepodległości. Niestety z powodu organizacji i braku czasu wiele z nich nie mogliśmy odebrać. W tym roku chcemy na okres jednego miesiąca zatrudnić wolontariuszy, aby mogli Państwu pomóc znaleźć parkig czy poinformować o szczegółach organizacji Marszu Niepodległości,

- i wiele innych kosztów, których nie sposób wypisać.

Robert Bąkiewicz

Darowizna na cele statutowe. NUMER RACHUNKU (PKO BP): 34 1020 1013 0000 0602 0352 8726.

DLA WPŁAT ZAGRANICZNYCH: SWIFT BPKOPLPW

(oprac. Red. DDB/ Foto: Jan Krawczeniuk)

Marsz Niepodległości oraz bliżej. Potrzebna jest pomoc komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl