9°C lekkie zachmurzenie

Masz samochód z gazem. Czy zapłacisz wyższe OC?

Moto, samochód gazem zapłacisz wyższe - zdjęcie, fotografia

Kierowcy aut z LPG wydają mniej za paliwo ale płacą więcej za OC. Okazuje się, że dla aut z instalacją gazową ceny obowiązkowych ubezpieczeń są droższe niż dla samochodów zasilanych wyłącznie benzyną. Jak ceny obowiązkowych ubezpieczeń w Białymstoku wypadają na tle kraju?

W grudniu 2017 r. za OC dla aut z instalacją gazową średnia cena w kraju wyniosła 791 zł. W tym samym czasie właściciele samochodów napędzanych wyłącznie benzyną kupowali tańsze OC. Płacili średnio 706 zł.

Zestawiając te ceny z danymi ze stycznia br., właściciele aut napędzanych wyłącznie benzyną płacili 690 zł, czyli 2% taniej w porównaniu do grudnia. Właściciele aut z instalacją LPG płacili taniej o 4% w porównaniu do grudnia: 759 zł.

W styczniu 6% taniej w porównaniu z grudniem

W grudniu 2017 r. mieszkańcy stolicy Podlasia, którzy posiadają auto napędzane wyłącznie benzyną płacili za OC średnio 745 zł. W styczniu ceny spadły aż o 10% (670 zł).

Właściciele aut z instalacją LPG w grudniu ubiegłego roku kupowali OC średnio za 842 zł, natomiast w styczniu było już taniej o 6% (792 zł), wynika z danych porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

Białystok w czołówce miast z najtańszym OC

Porównując ceny obowiązkowych ubezpieczeń dla samochodów z instalacją LPG w poszczególnych miastach wojewódzkich w Polsce, Białystok znajduje się w czołówce tych najtańszych. Taniej jest tylko w Rzeszowie (695 zł) i Kielcach (703 zł).

Najdrożej płacą mieszkańcy Wrocławia (1139 zł), Gdańska (1104 zł) i Warszawy (1054 zł).

Opracowanie: na podstawie danych porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

(BL/ oprac. Cezarion/ Foto: ASM)

Masz samochód z gazem. Czy zapłacisz wyższe OC? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl