1°C bezchmurnie

Masz stary rower? Oddaj go!

W tym roku Mikołaj przyjedzie rowerem, a Ty… możesz mu trochę pomóc. Oddaj w prezencie swój rower, którego już nie używasz. Odbierzemy go, odnowimy i przekażemy do Domu Dziecka. Twój rower znów da komuś radość. Napisz do nas i dołącz do akcji – my zajmiemy się resztą! – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy akcji.

Blisko dwa tygodnie temu, bo dnia 15 listopada 2017 roku, ruszyła świąteczna akcja charytatywna. Każdy, kto posiada używany i niepotrzebny rower może przekazać go dla Sprint Podlaskie Centrum Rowerowe. Tam zostanie odnowiony i zreperowany, aby jeszcze przed świętami mógł trafić do jednego z Domów Dziecka w Białymstoku.

Organizator akcji sam bezpłatnie odbiera rowery z piwnic i garaży na terenie Białegostoku. Osoby chętne do oddania rowerów nie ponoszą też żadnych kosztów związanych z ich naprawą. Celem jest odnowienie jak największej ilości rowerów tak, aby każde dziecko z placówek opiekuńczo – wychowawczych na terenie naszego miasta, mogło dostać swój własny i w pełni sprawny rower.

Szczegółowe informacje na temat przedświątecznej akcji można znaleźć na dedykowanej jej stronie internetowej: oddajrower.pl

- W tym roku sezon rowerowy nie musi kończyć się na początku listopada. Miłośnicy tego sportu powoli zaczynają już pierwsze przeglądy i konserwację. Chcemy wykorzystać ten czas, sprawiając radość innym. Będziemy bezpłatnie naprawiać rowery, które już niedługo trafią do potrzebujących dzieci. Jesień i zima to najlepszy czas, żeby zacząć nowy sezon – rowerowej pomocy. Niech każdy dostanie swoją szansę, aby pokochać ten sport tak jak my. W tym celu potrzebujemy naprawdę dużej ilości rowerów, liczymy na pomoc wielu białostoczan – mówi Kamil Bakoniuk, właściciel Sprint Podlaskie Centrum Rowerowe.

Zasady są banalnie proste. Jeśli masz rower, o którym często zapominasz lub od lat brakuje Ci czasu na wymianę dętki, pomalowanie szprychy czy zreperowanie siodełka – możesz zrobić z nim coś dobrego. Twój rowerek dziecięcy, góral, składak, czy ścigacz zyska drugie, szczęśliwe życie. Wreszcie, ktoś znowu go pokocha i zabierze na wycieczkę. Odezwij się poprzez stronę internetową lub Facebooka, możesz też zadzwonić i powiedzieć, że chcesz oddać rower. Akcja trwa do 13 grudnia, do godziny 17.00.

(BL)

Masz stary rower? Oddaj go! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się