2°C słabe opady deszczu

McDonald zakończył remont i przyjmuje klientów

Smaczny Białystok, McDonald zakończył remont przyjmuje klientów - zdjęcie, fotografia

Restauracja McDonald przy Wyszyńskiego znów przyjmuje klientów. Zgodnie z zapowiedzią, 20 października, zakończyły się prace remontowe i od minionej soboty miłośnicy fast foodów ponownie mogą kupić swoje ulubione hamburgery lub inne przysmaki.

Wbrew temu, czym straszył jeszcze przed wyborami siejący w sieci dezinformację Spotted Białystok, McDonald nie został zamknięty, tak samo jak radni PiS nie doprowadzili do zamknięcia tego lokalu gastronomicznego. Nie doprowadzili do tego także pozostali radni z żadnego innego ugrupowania. Właściciel był zmuszony przeprowadzić remont, bo budynek wymagał pilnej naprawy dachu oraz niektórych innych elementów w nieruchomości. Niefortunnie zbiegło się to z czasem końca obowiązywania umowy dzierżawy nieruchomości.

- Nic o rozbiórce tu nikt nie mówił. Teraz zrywamy dach, bo ma być położony nowy. Kto normalny kładzie nowy dach na budynek, który ma być rozbierany? My tu pracujemy cały czas, bo trzeba szybko robić, zanim będzie za zimno i zacznie padać – przekazał jeszcze na początku miesiąca naszej redakcji jeden z robotników pracujący na miejscu.

Tak się złożyło, że w trakcie wrześniowej sesji Rady Miasta okazało się, że umowa najmu kończy się z dniem 6 listopada i radni zostali postawieni przed sytuacją, w której musieliby wyrazić zgodę na bezprzetargowe przedłużenie tej umowy. Na to nie chcieli się zgodzić, ponieważ nie posiadali informacji o tym wcześniej i trudno było im traktować ten podmiot gospodarczy inaczej, niż pozostałe podmioty, które w podobnych sytuacjach muszą ponownie stawać do przetargu. Jest to o tyle istotne, że grunt wraz z budynkiem należy formalnie do zasobów Miasta Białystok.

- Nie mam wiedzy, aby ktokolwiek inny był jeszcze zainteresowany tym terenem – wyjaśniał potencjalną sytuację prawną radnym Andrzej Ostrowski, dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego.

Potencjalną, ponieważ gdyby radni nie zgodzili się na przedłużenie umowy bez przetargu, lokal i grunty najprawdopodobniej zostałyby wystawione do przetargu, aby działalność w tym miejscu mógł prowadzić, albo McDonald, albo ten podmiot, który przetarg by wygrał. Jednak jeszcze na październikowej sesji radni zdecydowali się na pozytywne załatwienie tej sprawy i lokal nadal będzie funkcjonował w tym samym miejscu, choć być może na innych warunkach. Dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego zobowiązał się do podjęcia rozmów z najemcą odnośnie zmiany warunków umowy w części dotyczącej opłat. Chodzi o to, aby do kasy miasta wpływały większe opłaty z tytułu dzierżawy gruntów.

Aktualnie prace remontowe dobiegły końca i McDonald znów przyjmuje gości. Od soboty można znów korzystać z jego oferty gastronomicznej. Przy okazji ostatniej debaty stało się jasne, że parking pod lokalem jest ogólnodostępny i mogą z niego korzystać wszyscy mieszkańcy, którzy potrzebują tam zaparkować. Najemca nie ma prawa odmówić wjazdu na parking, ani pozostawienia na nim pojazdu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

McDonald zakończył remont i przyjmuje klientów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl