28°C lekkie zachmurzenie

MOSP Białystok ma nowe logo i rozpoczyna nowy rozdział działalności

Co, gdzie, kiedy?, Białystok rozpoczyna rozdział działalności - zdjęcie, fotografia

Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego otwiera nowy rozdział swojej działalności w Białymstoku. Mimo wielu przeszkód, jakie rzuca mu przede wszystkim urząd miejski, działacze postanowili nie poddawać się. MOSP ma w końcu logo i rozpoczyna nowy rozdział działalności w oderwaniu od Jagiellonii.

Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku wszystkim pasjonatom piłki kopanej w naszym mieście raczej przedstawiać nie trzeba. Z dziennikarskiego obowiązku tylko przypomnimy, że został założony w 1996 przez kilku miłośników futbolu, z dzisiejszym prezesem Stanisławem Bańkowskim na czele, i obecnie też z nim w roli głównej.

Przez ponad dwie dekady, mimo różnych przeciwności losu, udało się wychować kilkudziesięciu piłkarzy, którzy w mniejszy lub większy sposób wypłynęli na świat i promowali – poprzez grę klub i miasto – nie tylko w Jagiellonii, ale również w innych drużynach, w których grali. Przypominamy, że wychowankami MOSP-u byli między innymi: Bartłomiej Drągowski, Damian Kądzior – obecny reprezentant drużyny narodowej, Grzegorz Sandomierski, Łukasz Tupalski i wielu innych.

Przez bardzo długi okres czasu MOSP był kojarzony i ścisłe współpracował z najbardziej znanym klubem regionu, czyli białostocką Jagiellonią. Przez wiele lat mógł nawet używać nazwy i logo "starszego brata".

Niestety, drogi obydwu klubów powoli sie rozchodziły. Jeszcze do niedawna MOSP mógł korzystać ze słynnej "jotki", ale nie tej, która jest używana obecnie, a tej która jest kojarzona z czasami, które kreowały historię klubu jeszcze w czasach urzędowania Jagiellonii przy ulicy Jurowieckiej 21. Teraz MOSP Białystok i Jagiellonia Białystok, to już dwa oddzielne byty i od niedawna z różnym logo. Od 1 listopada tego roku MOSP zrezygnował z korzystania "jotki" i występuje już pod swoim herbem.

- To już najwyższy czas na wypracowanie swojej marki, istniejemy ponad dwadzieścia lat. Z Jagiellonią nic już nas nie łączy, a jednak w przekonaniu wielu ludzi jesteśmy zapleczem tego klubu. Nie chcemy więcej mieszać ludziom w głowach. Stąd pomysł stworzenia własnego logo. Przy tej okazji chciałbym podziękować Maćkowi Kudryckiemu, który był na tyle przekonujący w tym pomyśle i kreatywny, że przekonał zarząd stowarzyszenia do zmiany wizerunku. Trzeba też dodać, że to on jest autorem nowego projektu. Zarząd go zatwierdził i tym samym rozpoczynamy nowy rozdział w dziejach naszego stowarzyszenia – powiedział redakcji DDB prezes MOSP Stanisław Bańkowski.

Na popularnym MOSP-ie trenuje obecnie ponad 600 dzieciaków, chłopców i dziewcząt w rożnych kategoriach wiekowych. Dwie główne drużyny juniorów grają w centralnych rozgrywkach, czyli Centralnej Lidze Juniorów. MOSP jest jedyny klubem w mieście z pełnowymiarowymi boiskami z trawą naturalną oraz sztuczną z oświetleniem.

Niestety, problemy finansowe klubu wpływają na trudności z utrzymaniem ośrodka. Nie pomaga w tym prezydent Truskalski, który w imię swoich prywatnych animozji wstrzymuje dofinansowania dla klubu. W ostatnim czasie radni miasta zapisali w budżecie ponad 700 tysięcy złotych na remont ośrodka. Blisko milion złotych dołożył jeszcze Minister Sportu. Ale żeby uruchomić środki centralne potrzebne jest wdrożenie pieniędzy zapisanych przez radnych. Miejmy nadzieję, że gospodarz miasta pójdzie po rozum do głowy i nie będzie więcej robił problemów setkom trenujących dzieci, ich rodzicom i trenerom.

(Bernard Tymiński)

MOSP Białystok ma nowe logo i rozpoczyna nowy rozdział działalności komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl