21°C pochmurno z przejaśnieniami

Można jeszcze się zgłaszać na zimowe Teatralia

Kiedy: 2018-01-22 , godzina: 09:00

Kulturalnie, Można jeszcze zgłaszać zimowe Teatralia - zdjęcie, fotografia

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejną edycję warsztatów artystycznych skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat, które pierwszy tydzień ferii spędzają w Białymstoku. Zapraszamy uczestników poprzednich edycji, jak i nowe osoby, które chcą ciekawie wykorzystać wolny czas, nawiązać nowe znajomości, a przede wszystkim przeżyć niezapomnianą teatralną przygodę. Od poniedziałku 22 stycznia do soboty 27 stycznia w białostockim WOAK „Spodki” codziennie cztery godziny fantastycznej zabawy, ciekawych ćwiczeń i obcowania ze sceną.

Zajęcia poprowadzą:

Monika Zaborska-Wróblewska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Teatr fascynował ją już od najmłodszych lat. Nie bez przyczyny. Jej tatą jest znany i lubiany, nie tylko przez białostocką publiczność, Andrzej Beya-Zaborski – niezapomniany komendant z filmowej trylogii „U Pana Boga…”. Od debiutu w tytułowej roli w „Alicji w krainie czarów” w 2000 roku nieprzerwanie związana z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

W dorobku artystycznym ponad 60 ról teatralnych. Obecnie można ją oglądać na deskach Dramatycznego w spektaklach takich jak „Balladyna”, „Napis”, Seks nocy letniej”, „Opowieść o zwyczajnym szaleństwie”, „Ożenek” i wielu innych. Uczestniczka wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. Dyplomowany logopeda, specjalista w pracy z dziećmi jąkającymi się, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem.

Magdalena Łukasik – tancerka, choreograf, instruktorka tańca i wokalistka estradowa. Certyfikowana instruktorka fitness, Zumba ® Fitness, Zumba ® Kids, Salsation ® Fitness, Trener Personalny.  Założycielka firmy eventowo – artystycznej “Ogarnij bazę”. Organizatorka wielu eventów i warsztatów artystycznych. Performerka czynnie biorąca udział w pokazach tanecznych, występach wokalnych i w prowadzeniu eventów. Przygodę z estradą zaczęła w wieku 4 lat.

Zaczynając w latach 90` od tańca nowoczesnego, przeszła przez wiele technik tanecznych. Uczestniczka kilkudziesięciu warsztatów artystycznych w tym międzynarodowych.  Jej największą miłością są rytmy reggaetonowe, dancehallowe i afrykańskie. Uczestniczka Salsa Warsaw Festiwal 2013-2014 oraz Reebok Wellness Marathon – Praga 2014. Finalistka mistrzostw Polski w tańcu nowoczesnym. Absolwentka Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Anny German w Białymstoku.

Bernard Bania – od 1999 roku aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. W dorobku artystycznym ponad 70 ról teatralnych. Obecnie można go oglądać na scenie białostockiego teatru w spektaklach: „Balladyna”, „Napis”, „Seks nocy letniej”, „Opowieść o zwyczajnym szaleństwie”, czy też „Mayday”. Uczestnik wielu festiwali teatralnych w kraju i za granicą. W latach 1999 – 2007 asystent na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej (interpretacja wiersza i prozy, zadania aktorskie).

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, między innymi sześciu edycji programu „Lato w teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, organizator i pomysłodawca serii warsztatów Wakacyjne Teatralia i Zimowe Teatralia. Juror w licznych przeglądach teatralnych i recytatorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W programie zajęć, praca nad głosem, dykcją, koordynacją ruchową, plastyką ciała, rytmiką, wyobraźnią, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach stresogennych, improwizacje aktorskie i wiele innych ciekawych i przydatnych nie tylko na scenie zagadnień.

Odpłatność za warsztaty to 260 złotych od osoby. Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc, o przyjęciu na listę uczestników decyduje kolejność wpłat. Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na mail: theatralescommodis(at)gmail.com.

(BL)

Można jeszcze się zgłaszać na zimowe Teatralia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się