25°C lekkie zachmurzenie

Muzeum Podlaskie poszukuje pamiątek po pierwszym kierowniku placówki

Co, gdzie, kiedy?, Muzeum Podlaskie poszukuje pamiątek pierwszym kierowniku placówki - zdjęcie, fotografia

Poszukujemy pamiątek po Robercie Karacie – apelują pracownicy Muzeum Podlaskiego. W przyszłym roku szacowny siedemdziesięciolatek (jakim będzie Muzeum Podlaskie w Białymstoku), planuje wystawę przypominającą postać Roberta Karata (1901-1992), pierwszego kierownika Muzeum.

W imieniu pracowników Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zwracamy się z prośbą podzielenie się wspomnieniami i udostępnienie posiadanych obrazów, zdjęć oraz wszelkich innych pamiątek związanych z Robertem Karatem.

Robert Karat zapisał się w pamięci współpracowników nie tylko jako muzealnik, ale także – a może przede wszystkim – artysta silnie obecny w głównym nurcie rozwoju białostockiej kultury.

- Robert Karat był postacią niezwykle barwną, pełną życia i ciekawości świata – wspomina Joanna Tomalska-Więcek, kierownik Działu Sztuki Muzeum Podlaskiego. – W początkach ostatniej dekady minionego wieku, kiedy miał już blisko 90 lat, snuł plany kolejnego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Nie wiem, czy swoje zamierzenie zrealizował… Choć był znanym białostockim artystą i uczestnikiem wielu plenerów, jego życie i twórczość są stosunkowo mało znane.

Każda informacja i wspomnienie, fotografia, obraz czy przedmiot związany z Robertem Karatem pomogą nam stworzyć wystawę o interesującej postaci i jednocześnie fragmencie historii miasta.

KONTAKT: 509 337 095, [email protected]

(Źródło: MP/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Muzeum Podlaskie poszukuje pamiątek po pierwszym kierowniku placówki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl