2°C słabe opady deszczu

Na biletomaty poczekamy jeszcze rok

Wiadomości, biletomaty poczekamy jeszcze - zdjęcie, fotografia

W białostockich autobusach pojawią się mobilne biletomaty, ale jeszcze nie teraz. Nowych 255 urządzeń zostanie zamontowanych do końca przyszłego roku. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń wraz z oprogramowaniem i prowadzeniem usługi sprzedaży biletów.

W każdym autobusie BKM zostanie zamontowany jeden biletomat. Płatności za bilet można będzie dokonywać zarówno przy pomocy kart miejskich, jak i kart bankowych.

Mobilne biletomaty ułatwią białostoczanom korzystanie z transportu miejskiego. To kolejny element, którym chcemy przekonać mieszkańców do rezygnacji z samochodów i korzystania z komunikacji miejskiej – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dostawa i montaż urządzeń będą wykonywane w trzech etapach:

etap I: dostawa, montaż i uruchomienie biletomatów wraz z oprogramowaniem,

etap II: rozbudowa i dostawa dodatkowego oprogramowania biletomatów,

etap III: świadczenie usługi sprzedaży biletów na dostarczonych urządzeniach, a w szczególności: elektronicznych biletów jednorazowych, minutowych i krótkookresowych na okaziciela oraz doładowywania elektronicznej portmonetki na elektronicznej Białostockiej Karcie Miejskiej, a także biletów okresowych o wartości mieszczącej się w kwocie dopuszczalnej dla transakcji zbliżeniowymi kartami płatniczymi.

Zakup biletomatów realizowany jest w ramach projektu „Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku” z unijnego programu Polska Wschodnia na lata 2014-2020.

W ramach projektu Miasto zamierza również kupić 24 biletomaty stacjonarne, które mają być zainstalowane na przystankach.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Na biletomaty poczekamy jeszcze rok komentarze opinie

  • gość 2018-11-04 14:07:39

    Co p. prezydent zrobi z wożonym złomem zwanym "czytnikami " biletów miesięcznych ? W przegubowcach jest ich po montowanych co najmniej po 4 szt. Czy za ten wożony nieprzydatny do niczego złom -ktoś odpowie czy rozpłynie się jak wiele innych spraw ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl