19°C bezchmurnie

Na przebiciu Sitarskiej pojawiły się już światła

Moto, przebiciu Sitarskiej pojawiły światła - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni na przebiciu nowo wybudowanego przedłużenia ulicy Sitarskiej widać było pracowników, którzy pracowali tuż przy bramie wyjazdowej do Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. W miniony wtorek podłączone zostały światła sygnalizacji świetlnej, a dzień później były testowane.

Część kierowców, którzy często przemierzają ulicę Świętokrzyską była zdumiona, kiedy nagle musiała się zatrzymać. Robotnicy zamontowali już konstrukcję do sygnalizacji świateł, po czym musieli podłączyć je do prądu. Od kilku dni było widać, że prace nabierają tempa. Natomiast w minioną środę uruchomiono światła, aby sprawdzić czy działają prawidłowo. Kierowcy musieli zatrzymywać się podczas jazdy w obydwu kierunkach na ulicy Świętokrzyskiej – na razie tylko testowo.

Wkrótce testy się skończą i światła będą działały normalnie. Choć akurat mówienie o normalności w tym przypadku może być niecno trudne. Sygnalizacja świetlna będzie podłączona do systemu zarządzania ruchem, który od początku – delikatnie mówiąc – szwankuje. Będzie to najprawdopodobniej jeszcze jedno miejsce, w którym kierowców czekać będzie obowiązkowy postój.

Niemniej, w tym miejscu światła sygnalizacji są niezbędne. Wyjazd z ulicy Sitarskiej na Świętokrzyską łatwy nie będzie. Do tego przedłużenie budowanej wciąż jeszcze Sitarskiej praktycznie wychodzi na bramę wjazdową Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. Kiedy część kierowców będzie chciała przebić się Sitarską do osiedla Antoniuk lub Dziesięciny, całe skrzyżowanie będzie obciążone dość mocno i dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, wskazane jest, aby pomagała w tym sygnalizacja świetlna. Dodamy, że nowe przebicie, choć jeszcze nie jest otwarte ma już swoją nazwę. We wrześniu ubiegłego roku radni zdecydowali aby patronował jej Błogosławiony Ksiądz Michał Sopoćko.

- Wpisuje się to w oczekiwania mieszkańców naszego miasta, aby to ksiądz Sopoćko został patronem miasta. Chyba lepszej lokalizacji nie ma, bo jest to w sąsiedztwie osiedla Białostoczek, gdzie ksiądz Sopoćko, można powiedzieć, urzędował – argumentował wówczas ten pomysł radny PiS, Paweł Myszkowski.

Sama ulica Sitarska jeszcze nie jest przejezdna, ale patrząc od głównych ulic na plac budowy, wszystko zmierza z robotami już raczej ku końcowi. Przebicie Sitarskiej na realizację czekało ponad 10 lat, choć to zaledwie niespełna kilometr nowej drogi. Jednak z uwagi na konieczność budowy estakady nad torami oraz puszczenia tym odcinkiem autobusów, a także ruchu pieszego, prace trwały i trwają dość długo. Przedłużenie Sitarskiej ma zostać udostępnione użytkownikom jeszcze w tym roku. Pierwotnie planowano to zrobić latem, ale najprawdopodobniej tym odcinkiem pojedziemy dopiero jesienią.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Na przebiciu Sitarskiej pojawiły się już światła komentarze opinie

  • gość 2018-05-16 20:29:14

    Krzyż Pański z "wysypem" tych świętych . Co druga ulica , skwer to -świętego .

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl