2°C słabe opady deszczu

Na wiosnę znów zakwitną Pola Nadziei

Styl Życia, wiosnę znów zakwitną Nadziei - zdjęcie, fotografia

Wiosną przyszłego roku na białostockich Plantach zakwitną posadzone w minioną środę (10 października) żonkile. Tak wyglądać będzie „Miejskie Pole Nadziei”, stworzone w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej prowadzonej w naszym regionie przez Fundację „Pomóż Im”.

„Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć” – te słowa francuskiego pisarza są mottem tegorocznej, dziewiątej już, edycji kampanii Pola Nadziei, która po raz kolejny dotarła do Białegostoku. W uroczystej inauguracji, oprócz uczniów i nauczycieli, udział wzięli przedstawiciele Miasta.

Uczestnicy spotkania na skwerze Lecha i Marii Kaczyńskich wspólnie posadzili cebulki żonkili. To tam wiosną przyszłego roku zakwitnie Miejskie Pole Nadziei. W akcji wspierającej działalność fundacji „Pomóż Im” udział wziął również zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Powinniśmy z całego serca wspierać akcje, które zwracają uwagę na potrzeby innych – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Dzięki takim inicjatywom jesteśmy w stanie na chwilę zatrzymać się, rozejrzeć i dostrzec, że ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Tworzenie pól nadziei to stały element wszystkich „żonkilowych” kampanii. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja promująca ideę opieki hospicyjnej. Ma ona uwrażliwiać ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych. Stanowi także wsparcie dla osób przebywających w żałobie. W ramach tej akcji prowadzone są działania edukacyjne – nie tylko na uczelniach wyższych, ale i w szkołach, przedszkolach.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Na wiosnę znów zakwitną Pola Nadziei komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl