2°C słabe opady deszczu

Najdroższe ulice z najdroższymi mieszkaniami wcale nie są w Warszawie

Wiadomości, Najdroższe ulice najdroższymi mieszkaniami wcale Warszawie - zdjęcie, fotografia

Rekordowe ceny mieszkań w Trójmieście sięgają nawet 30 000 zł/mkw. Kupujący lokum przy najbardziej prestiżowych ulicach Gdańska, Gdyni czy Sopotu muszą liczyć się ze średnimi cenami kilkukrotnie wyższymi od tych, które obowiązują w pozostałych częściach aglomeracji – wynika z raportu urban.one i Bankier.pl.

W przypadku mieszkań zlokalizowanych w inwestycjach przy najdroższych ulicach Trójmiasta, kwoty kupna były liczone w kilku milionach złotych. Najdroższa odnotowana od 2016 roku transakcja opiewała na 5,6 mln zł za apartament o powierzchni 264 mkw. przy ul. Jelitkowskiej w Gdańsku w słynnym Sea Apartments.

Pomimo rekordowej ceny, to nie ul. Jelitkowska odznacza się najwyższą średnią ceną transakcyjną na tle całego Trójmiasta. Pierwsze miejsce należy pod tym względem do ul. Króla Jana III w dzielnicy Orłowo w Gdyni. Płacono tam przeciętnie ponad 30 000 zł/mkw. Mieszkania, które sprzedano za kilka milionów złotych mieszczą się w Apartamentach w Orłowie i inwestycji Prokom Park.

Najdroższe transakcje w Trójmieście wcale nie dotyczą zakupu mieszkań deweloperskich. W Sopocie to rynek wtórny dyktuje tak wysokie ceny – głównie przy ulicy Parkowej i Bolesława Chrobrego. Niewiele tańsze mieszkania zlokalizowane są również przy popularnym sopockim Monciaku, czyli deptaku przy ul. Bohaterów Monte Cassino – komentuje Mateusz Gawin, redaktor Bankier.pl.

Stawki w Sopocie są nieco niższe niż w Gdyni czy Gdańsku. Średnia cena przy ul. Parkowej, czyli najdroższym adresie, wyniosła w analizowanym okresie 15 394,93 zł/mkw. To o prawie połowę mniej niż w Gdańsku czy Gdyni. Prestiż tej lokalizacji podnosi szczególnie sąsiedztwo morza i niewielka odległość od sopockiego molo.

W Białymstoku także ceny mieszkań poszły w górę i też mamy droższe, bo atrakcyjniejsze lokalizacje. Ale jeszcze ekskluzywnych dzielnic nie wybudowano. Niemniej ceny za metr kwadratowy wahają się w granicach kilku tysięcy za metr kwadratowy i nie znamy żadnej lokalizacji, która zaczynałaby się od kilkunastu tysięcy za metr mieszkania w bloku.

(Źródło: bankier.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: pixabay.com/ urban)

Najdroższe ulice z najdroższymi mieszkaniami wcale nie są w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl