1°C całkowite zachmurzenie

„Nieinni” z nagrodą. Tym razem brązową

Film „Nieinni”, którego autorami są Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee, doceniony przez Klub Twórców Reklamy. To polski odpowiednik Oskarów – rywalizacja w branży video marketingu. W ubiegłym roku dwie nagrody w tym konkursie przypadły filmowi „Ostatni skok” zrealizowanemu przez tych samych twórców. Oba filmy powstały po to, by promować kampanie społeczne Miasta Białystok.

Kolejny brązowy miecz w tegorocznym konkursie głównym Klubu Twórców Reklamy przyznano podlaskiemu duetowi Krzysztof Kiziewicz i Radovan Lee za film „Nieinni". Prezentuje on niepełnosprawnych bohaterów, którzy są aktywni, potrafią spełniać swoje marzenia i realizować swoje pasje.

Cieszy nas ta nagroda, bo dzięki niej idzie w świat ważne społecznie przesłanie, jakie film zawiera – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – To zwrócenie uwagi na to, że ludzie niepełnosprawni wcale nie są inni, tylko tacy sami, jak wszyscy. To takie proste, ale często ludzie zdrowi tak nie myślą.

Powstanie filmu „Nieinni” było związane z inicjatywą Urzędu Miejskiego w Białymstoku, który w ubiegłym roku realizował kolejną odsłonę zapoczątkowanej wcześniej kampanii „Społeczne. Ważne. Potrzebne”. To w jej ramach powstał m.in. spot „Ostatni skok" autorstwa Krzysztofa Kiziewicza i Radovana Lee przestrzegający przed brawurą na kąpieliskach i jej następstwami.

Obraz uhonorowany prestiżowymi nagrodami Klubu Twórców Reklamy odbił się w Polsce szerokim echem. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku filmu „Nieinni” też tak będzie.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

„Nieinni” z nagrodą. Tym razem brązową komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się