2°C słabe opady deszczu

Nowa ustawa o ochronie przyrody ma służyć zadrzewieniom

Wiadomości, ustawa ochronie przyrody służyć zadrzewieniom - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu, 18 stycznia, weszła w życie ustawa z 24 listopada 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz ustawy o ochronie przyrody. Wprowadza ona przepisy dotyczące usuwania drzew i krzewów z terenu nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków.

W wyniku wprowadzonych zmian, wojewódzki konserwator zabytków będzie zezwalał na usunięcie drzewa lub krzewu w przypadku gdy rosną one na nieruchomości albo jej części wpisanej do rejestru zabytków. Organ ten będzie także przyjmował zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew i krzewów z tych nieruchomości.

Dodatkowo wojewódzki konserwator zabytków będzie wydawał pozwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru. Dotyczy to też prac polegających na usunięciu drzewa lub krzewu z nieruchomości albo jej części, która jest wpisanym do rejestru parkiem, ogrodem czy inną formą zaprojektowanej zieleni (art. 36 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami).

Więcej informacji o usuwaniu drzew i krzewów znajduje się TUTAJ.

(Źródło: bialystok.rdos.gov.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Nowa ustawa o ochronie przyrody ma służyć zadrzewieniom komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl