21°C rozproszone chmury

Obok siebie są dwa stawy [KOMENTARZ VIDEO]

Terenów rekreacyjnych w Białymstoku zbyt wiele nie ma. Ważniejsze od nich są wciąż nowe blokowiska oraz drogi. Dlatego uznaliśmy, że kiedy można przynajmniej odrestaurować miejsca służące niegdyś mieszkańcom do wypoczynku, warto pochylić się nad takim pomysłem.

Nasz dzisiejszy komentarz video w całości będzie poświęcony dwóm stawom, położonym w zasadzie po sąsiedzku. Leżą blisko siebie i oprócz tej bliskości łączy je jeszcze jedna rzecz – są dość mocno zaniedbane. Szczególnie ten, położony przy Podleśnej. A szkoda, bo to świetne miejsce do rekreacji i wypoczynku, które jednocześnie może służyć bardzo dobrze podczas ulew. Szczególnie w ostatnich latach widać bardzo jak w mieście brakuje zbiorników retencyjnych. Jednocześnie takich zbiorników, w których można by było na przykład łowić ryby…

Pojawił się pomysł zagospodarowania tego miejsca. Choć być może piszemy jeszcze na wyrost o tym pomyśle, ale warto już w tej chwili napomknąć, że być może w projektach do budżetu obywatelskiego będzie można zagłosować za tym, aby obydwa stawy odrestaurować. Jednym z nich jest ten staw, przy którym nagrywaliśmy nasz komentarz video. Drugi – znajduje się po sąsiedzku, przy galerii Atrium Biała. Tamten staw również został wpisany do projektu, aby odrestaurowany służył mieszkańcom.

Na razie nie wiadomo czy na ten projekt będzie można oddać głos w trakcie głosowania. Aktualnie trwa proces weryfikacji złożonych wniosków. Jeśli urzędnicy zweryfikują pozytywnie pomysł odrestaurowania stawów na osiedlu Mickiewicza, nasza redakcja na pewno będzie zachęcała do oddania głosu właśnie na ten projekt. Bo, jak wspomnieliśmy, miejsc do rekreacji i wypoczynku jest w Białymstoku wciąż za mało. Do tego, powiększone zbiorniki retencyjne przydadzą się na pewno. Co widać szczególnie po ostatnich zalaniach naszego miasta.

Niedawno odrestaurowano stawy przy ulicy Marczukowskiej. Mieszkańcy Białegostoku bardzo chwalą zmiany, które zaszły w tamtym miejscu. Dlatego warto, aby tego rodzaju przestrzeni do wypoczynku pojawiło się więcej, skoro mieszkańcy ich potrzebują. Zachęcamy naszych czytelników do podjęcia dyskusji w tej sprawie i wskazywania innych miejsc w Białymstoku, gdzie warto by było odrestaurować zaniedbane przestrzenie rekreacyjne.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Obok siebie są dwa stawy [KOMENTARZ VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się