15°C rozproszone chmury

Oszuści nie mają wolnego

Wiadomości, Oszuści mają wolnego - zdjęcie, fotografia

Policjanci stale przestrzegają przed oszustwami. Ofiarami tych przestępstw stają się najczęściej osoby starsze i samotne. Do takiego oszustwa doszło w minioną środę (20 września) w Białymstoku. 88-latka straciła biżuterię na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Do jednego z mieszkań na osiedlu Młodych w Białymstoku, w minioną środę (20 września) około godziny 10.00 przyszła kobieta w średnim wieku i podała się za pracownicę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Twierdziła, że zamieszkałej tam 88-latce należy się ekwiwalent. Warunkiem jego otrzymania jest posiadanie pewnej sumy pieniędzy.

Z relacji seniorki wynika, że kobieta po wejściu do środka na dowód posiadania oszczędności poprosiła o pokazanie banknotu. Seniorka niczego nie podejrzewając wyjęła ze skrytki pieniądze. Wiedząc, gdzie białostoczanka trzyma kosztowności oszustka wykorzystała nieuwagę 88-latki i ukradła złotą biżuterię o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych.

Podlascy policjanci apelują do mieszkańców – NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ! Przestrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników różnych instytucji. Ofiarami ich są najczęściej osoby starsze i samotne. Mundurowi apelują, by nie wpuszczać do domów nieznajomych. Nie należy też pochopnie i w pośpiechu podpisywać żadnych dokumentów, czy przekazywać takim osobom pieniędzy. W razie podejrzeń należy skontaktować z Policją.

Chcąc zapobiec tego rodzaju zdarzeniom niezwykle ważnym jest powiadamianie krewnych oraz sąsiadów o metodach działania przestępców oraz co należy zrobić, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Oszuści nie mają wolnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl