2°C słabe opady deszczu

Paweł Kukiz otworzy swoje biuro poselskie w Białymstoku

Wiadomości, Paweł Kukiz otworzy swoje biuro poselskie Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Działacze ruchu Kukiz ’15 jeszcze przed wyborami samorządowymi otrzymali potwierdzenie od posła Pawła Kukiza, że w Białymstoku otworzy on swoje biuro poselskie. Możliwe, że podobne biura powstaną także w dwóch największych miastach powiatowych naszego województwa.

Ruch Kukiz ’15 szczególnie w naszym regionie i w stolicy Podlasia działa dość prężnie. Jego kandydaci walczyli o przedstawicielstwo w samorządach w wielu gminach, w tym na urzędy prezydentów, burmistrzów i wójtów. Stąd nie ma co się dziwić, że w najbliższym czasie ma zostać otwarte biuro poselskie Pawła Kukiza, lidera i jednocześnie założyciela tego ruchu. Informacje o otwarciu biura przekazał Marcin Leoszko, pełnomocnik komitetu wyborczego Kukiz ’15 na województwo podlaskie jeszcze na dzień przed ciszą wyborczą.

- Mamy takie potwierdzenie, że w najbliższym czasie po wyborach, Paweł Kukiz otworzy tutaj swoje biuro poselskie, czyli będziemy mieli biuro poselskie lidera naszego ruchu. I też być może podobne biuro powstanie, i w Suwałkach, i w Łomży – przekazał Marcin Leoszko.

- Zaistnieliśmy jako ruch oddolny, obywatelski i to jest bardzo dużo. Wokół nas skupiło się bardzo dużo ciekawych osób w bardzo różnym wieku. I ruszamy do przodu, tym bardziej, że Paweł wesprze nas biurem poselskim i będziemy działać chyba długofalowo – powiedziała z kolei Wanda Jankowska, szefująca Stowarzyszeniu Ruch Kukiz ’15.

Takie biuro to istotna sprawa dla lokalnych działaczy Ruchu. Dzięki temu zyskają miejsce do spotkań z mieszkańcami Białegostoku, ale także będą mieli gdzie spotykać się we własnym gronie. Choćby i po to, aby przygotować się do podejmowania różnych działań na rzecz mieszkańców, promocji swojego Ruchu, ale i kolejnej kampanii wyborczej, która jest przed nami w przyszłym roku. Przypominamy, że jesienią, za rok, będziemy znów wybierać, tym razem parlamentarzystów do Sejmu i do Senatu.

Biuro poselskie „kukizowcówm” na pewno się przyda, szczególnie w czasie przygotowań do kolejnej kampanii wyborczej. Sztabowcy i sympatycy Kukiz ‘15 będą mieli w końcu miejsce do spotkań, a możliwe, że dzięki działalności takiego biura w Białymstoku będzie częściej obecny sam Paweł Kukiz, który w tej chwili przewodzi trzeciej co do wielkości sile politycznej w kraju – przynajmniej jeśli chodzi o liczbę miejsc w polskim Sejmie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Paweł Kukiz otworzy swoje biuro poselskie w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl