25°C lekkie zachmurzenie

PiS Białystok: To mieszkańcy zdecydują o skomunikowaniu Białegostoku

Wiadomości, Białystok mieszkańcy zdecydują skomunikowaniu Białegostoku - zdjęcie, fotografia

Komunikacją publiczną po Białymstoku jeździ coraz mniej osób. Wynika to z wielu powodów, ale jednym z nich jest z pewnością złe skomunikowanie i niedopasowane do potrzeb rozkłady jazdy. Białostoccy radni PiS chcą jeszcze raz zwrócić się do prezydenta Białegostoku o poprawę tego stanu rzeczy, ale tym razem już z głosami mieszkańców.

Jak przekonują politycy PiS, interpelacje składane do prezydenta Białegostoku nie odnoszą skutku. Było ich wiele, nawet na przestrzeni ostatnich lat. Czy to o zmianę tras linii autobusów miejskich, czy też zorganizowanie zupełnie nowych tras przejazdów, po apele o zmiany rozkładów jazdy w taki sposób, aby na jedno osiedle nie jechał autobus jeden za drugim, kiedy na kolejny sznur trzeba czekać niekiedy kilkadziesiąt minut. Temat wciąż nie jest załatwiony.

- Pan prezydent nie patrzył łaskawym okiem na nasze interpelacje i te głosy mieszkańców zostały bez echa. Prezydent w odpowiedziach podawał taki argument, że kiedy zostanie uruchomione tutaj to przebicie przez tory, przedłużenie ulicy Sitarskiej, czyli ulica Bł. Księdza Michała Sopoćko, nastąpi taka kompleksowa reorganizacja komunikacji miejskiej. To przebicie zostało już uruchomione, natomiast o reorganizacji nic nie słychać – powiedział radny Paweł Myszkowski.

Dlatego politycy PiS biorą sprawy w swoje ręce i zwracają się do mieszkańców z prośbą o przekazywanie sugestii odnośnie komunikacji miejskiej. To mieszkańcy mają wskazać trasy przejazdów, godziny, lokalizację przystanków autobusowych, a także mają szansę przekazać swoje pomysły na poprawienie funkcjonowania transportu zbiorowego w Białymstoku.

- Prawo i Sprawiedliwość chce realizować wolę mieszkańców, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie postulaty i wnioski. Zwracamy się do mieszkańców Białegostoku o to, żeby zgłaszali swoje uwagi, swoje wnioski, różnego rodzaju zmiany odnośnie reorganizacji w komunikacji miejskiej w Białymstoku. My te wnioski przeanalizujemy wspólnie z radnymi, wspólnie z członkami Prawa i Sprawiedliwości i przedstawimy panu prezydentowi – przekazał szef miejskich struktur PiS, Artur Kosicki.

- Wielokrotnie zgłaszaliśmy prośby mieszkańców w formie interpelacji, ale pożytku z tego nie było żadnego. Więc myślimy, że ta forma zwrócenia się do mieszkańców i zaproponowania prezydentowi ich rozwiązań może dotrze i przyniesie pożyteczny skutek dla wszystkich – powiedziała radna Agnieszka Rzeszewska.

Radny Tomasz Madras zwracał uwagę na sytuację studentów i zachęcał ich do przesyłania swoich propozycji. Są bowiem w Białymstoku osiedla, które studenci sobie szczególnie upodobali do zamieszkania, ale mają kłopoty z dojazdem na uczelnie. Jak mówił radny, nie wszystkie osiedla są skomunikowane dobrze z siedzibami białostockich uczelni wyższych.

Mieszkańcy Białegostoku w sprawach funkcjonowania komunikacji miejskiej mogą wypowiadać się do 15 września 2018 roku. Można to zrobić droga elektroniczną, na adres: [email protected] lub pocztą na adres: Biuro klubu radnych Rady Miasta Białystok Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku, ul. Zwycięstwa 26C (II piętro), 15-703 Białystok. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

PiS Białystok: To mieszkańcy zdecydują o skomunikowaniu Białegostoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl