2°C słabe opady deszczu

Plaża Dojlidy zamknęła sezon i teraz szykuje się do zimy

Wiadomości, Plaża Dojlidy zamknęła sezon teraz szykuje - zdjęcie, fotografia

Piękne lato i równie ciepła jesień wydłużyły działalność wypożyczalni sprzętu pływającego na Dojlidach. W niej największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się rowery wodne i kajaki. Wciąż warto wybrać się tu na jesienny spacer, plac zabaw czy do siłowni na świeżym powietrzu. Ale wszystko co dobre, dobiega końca.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy”, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, czynna była do piątku, 19 października. To o kilka dni dłużej w porównaniu do poprzednich sezonów. Przemawiała za tym bardzo sprzyjająca aura. W tym roku nie brakowało chętnych do pływania po zalewie także jesienią. Ze sprzętu wodnego na Dojlidach można było korzystać od 1 kwietnia. Do wyboru były 2- i 4-osobowe rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe, łodzie canoe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się rowery wodne, które wypożyczono już 4642 razy. Na kajaki klienci Dojlid zdecydowali się 832 razy.

W minionym sezonie wypożyczalnia sprzętu wodnego wzbogaciła się o pięć nowych 4-osobowych rowerów wodnych. W przyszłym sezonie planuje zakupić pięć 2-osobowych rowerów wodnych. Aktualnie naprawia i konserwuje sprzęt pływający. Następnie będzie on zabezpieczany i chowany przed wpływem warunków zimowych.

Mimo kończącego się sezonu na pływanie po zalewie, plaża miejska nie zapada w zimowy sen. Przeciwnie – wszak Dojlidy to ośrodek całoroczny. Już przygotowywane są urządzenia do sztucznego naśnieżania oraz sprzęt narciarski do wypożyczalni. Zimą przy zalewie można jeździć na nartach.

Dojlidy to tereny piękne przyrodniczo. Nie tylko białostoczanie chętnie wybierają się tu na spacery, także z dziećmi, które korzystają z placów zabaw. W tym roku powiększyły się one o dwa nowe zestawy zabawowe dla najmłodszych.

Na Dojlidach można wypożyczać rowery miejskie, górskie dla dzieci i dorosłych (również z fotelikami dla małych dzieci) oraz kije do nordic walking. Wypożyczalnia sprzętu sportowego czynna jest codziennie w godzinach 9.00-18.00. W lasku działa także siłownia z urządzeniami do ćwiczeń. Tu można zorganizować grilla lub ognisko. Wynajęcie miejsca z przygotowaniem ogniska kosztuje 75 zł. Wynajęcie miejsca grillowego kosztuje 15 zł za 60 min.

(Źródło i foto: BOSiR/ oprac. Cezarion)

Plaża Dojlidy zamknęła sezon i teraz szykuje się do zimy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl