28°C lekkie zachmurzenie

Poczta szuka ludzi do pracy w województwie podlaskim

Wiadomości, Poczta szuka ludzi pracy województwie podlaskim - zdjęcie, fotografia

Niemal w każdym powiecie województwa podlaskiego potrzebne są ręce do pracy. Poczta Polska chce jeszcze w tym roku zatrudnić około 100 pracowników, również do prac sezonowych. Pomogą oni w najbardziej pracowitym dla pocztowców okresie przedświątecznym.

Poczta Polska chce zatrudnić listonoszy, pracowników sortowni, kierowców, pracowników obsługi klienta, czy specjalistów od logistyki. Łącznie będzie to koło 100 osób w województwie podlaskim. Zatrudnienie można znaleźć właściwie już od tej chwili, ponieważ część osób będzie zatrudniona wyłącznie sezonowo w najbardziej gorącym dla pocztowców okresie przedświątecznym.

Przed Bożym Narodzeniem jest potrzeba więcej rąk do pracy, ponieważ niezbędna jest obsługa przy przesyłkach kartek i pocztówek świątecznych. Ale nade wszystko potrzebni są pracownicy sortowni i dostawcy oraz listonosze, którzy będą pracować przy sortowaniu i dostarczaniu przesyłek, w tym prezentów. Praca jest w Augustowie, Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Suwałkach, Łomży, Zambrowie, Zabłudowie, Supraślu czy w Siemiatyczach, a także w innych miastach naszego regionu.

- Została stworzona architektura logistyczna, która ma przygotować Pocztę na to, aby na tym zmieniającym się i dynamicznie rosnącym rynku usług paczkowo-kurierskich Poczta Polska odgrywała rolę dominującą – mówił jeszcze pod koniec października prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Już w dniu obchodów Dnia Łącznościowca pojawiła się zapowiedź rozwoju Poczty Polskiej, która będzie dokonywała się także poprzez dodatkowe zatrudnienia, aby zwiększyć usługi oraz ich jakość. W naszym regionie najbardziej potrzebni są w tej chwili listonosze, najlepiej z własnym samochodem oraz pracownicy sortowni. Ale sporo pracy będą mieli również kierowcy, którzy będą dostarczać większe przesyłki.

Poczta oferuje początkującym pracownikom umowy o pracę na kwotę 2 tys. 200 złotych brutto. Pracowników sezonowych chce zatrudnić na postawie umowy – zlecenia, ale tam już pojawią się inne kwoty, uzależnione od charakteru wykonywanej pracy. Umowy zawierane sezonowo mają obowiązywać co najmniej do końca tego roku, ale największy operator pocztowy nie wyklucza możliwości wydłużenia okresu zatrudnienia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: K.)

Poczta szuka ludzi do pracy w województwie podlaskim komentarze opinie

  • gość 2017-11-26 19:28:09

    Ja z poczty nie korzystam już od jakiegoś czasu, bo natrafiłem na bliską paczkę, która umożliwia odbiór w punktach partnerskich. Nie muszę przy tym wyczekiwać na kuriera i biec na poczcie, co jest mega wygodne szczególnie dla kogoś, kto przez większość czasu pracuje..

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl