9°C lekkie zachmurzenie

Poparcie Adama Andruszkiewicza w wyborach prezydenckich pozycją w przyszłorocznym budżecie miasta

Wiadomości, Poparcie Adama Andruszkiewicza wyborach prezydenckich pozycją przyszłorocznym budżecie miasta - zdjęcie, fotografia

Może, gdyby było to tylko raz, jakoś można by było zrozumieć, że błąd i że więcej się to nie powtórzy. Ale powtórzyło się i to nie jeden raz. Chodzi o przeprowadzone badania preferencji politycznych, które prezydent zamówił z publicznych pieniędzy. Teraz nie ma nikogo, kto miałby cywilną odwagę powiedzieć, że pieniądze zostały wydane na prywatne fanaberie prezydenta.

Nie dość, że nikt z magistratu nie ma odwagi powiedzieć, że z publicznych pieniędzy sfinansowano fobie Tadeusza Truskolaskiego pod względem oceny swojej osoby w oczach mieszkańców Białegostoku, to jeszcze urzędnicy wydają się być wręcz bezczelni w swoich odpowiedziach. Kilka tygodni temu zwróciliśmy się z pytaniem dotyczącym wydania publicznych pieniędzy na sondaż poparcia partii politycznych, które zbadano przy okazji innych badań. Identycznie, jak było to już wcześniej. Wtedy również magistrat opowiadał banialuki, których nie kupiły nawet dzieci z przedszkola. Ale tysiące złotych zostały wydane i powinny być zwrócone do kasy miasta, ponieważ badania preferencji politycznych nie jest zadaniem własnym gminy.

Nasi czytelnicy z pewnością sami będą w stanie ocenić poziom umysłowy osób zatrudnionych w magistracie. Skoro nie potrafią zrozumieć prostego pytania skierowanego przez naszą redakcję, to jak są w stanie zajmować się poważniejszymi tematami? Wydaje się, że za wszelką cenę urzędnicy próbują obniżyć jeszcze bardziej i tak słabą ocenę swojej pracy, skoro na nasze pytanie odpowiadają kompletnie nie na temat i na dodatek bez najmniejszego sensu.

Jakie inicjatywy będą organizowane w Białymstoku na podstawie danych z sondażu poparcia dla partii politycznych, który wchodził w skład szerszego badania. Interesuje mnie wyłącznie sondaż poparcia partii politycznych i kandydatów na prezydenta Białegostoku, opłacony z publicznych pieniędzy i tylko to, co będzie wynikało z tej wiedzy odnośnie wydarzeń oczekiwanych przez mieszkańców. Tu odpowiedź chcę mieć konkretną i jasną” – tak brzmiące pytanie skierowaliśmy jeszcze w sierpniu do urzędu miejskiego.

Pytanie jest proste i konkretne, podobnie jak i to, że prosiliśmy o konkretną odpowiedź w temacie sondażu, którego przeprowadzenie nie kosztuje pięć złotych. Z naszych informacji wynika, że jedno takie badanie może kosztować od 17 do nawet 25 tysięcy złotych – za jeden sondaż.

Działania, inicjatywy i kierunki rozwoju wskazane przez uczestników badania znajdą odzwierciedlenie w projekcie budżetu na 2019 rok. Podczas prac nad dokumentem poszczególne pozycje budżetowe będą oceniane w kontekście wskazań mieszkańców” – tak odpowiedziała naszej redakcji Agnieszka Błachowska z departamentu komunikacji społecznej urzędu miejskiego w Białymstoku.

Będziemy zwracać się w takim razie do radnych, aby wskazali nam przy pracach nad budżetem, które dokładnie pozycje w tym nowym budżecie są wpisane jako wskazania mieszkańców wynikające z preferencji politycznych. Zresztą badania są kompletnie nieaktualne, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi odpowiedzi. Jakie nieaktualne wskazania będą realizowane z pieniędzy mieszkańców miasta w przyszłym roku i uzależnione będą od nieaktualnego poparcia między innymi dla posła Adama Andruszkiewicza, który w ogóle nie startuje na urząd prezydenta Białegostoku – a był on ujęty w tym sondażu i badany jako wskazanie mieszkańców w budżecie na przyszły rok. Przynajmniej tak właśnie odpowiedzieli nam urzędnicy.

Tego tematu nie będziemy odpuszczać i będziemy jeszcze raz pytać prezydenta o to jakie wydarzenia zamierza zorganizować dla mieszkańców znając poparcie dla posła Adama Andruszkiewicza jako kandydata na prezydenta Białegostoku, który w ogóle nie kandyduje w wyborach samorządowych. Będziemy pytać i dociekać aż do skutku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Poparcie Adama Andruszkiewicza w wyborach prezydenckich pozycją w przyszłorocznym budżecie miasta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl