Poszukiwane są rodziny skłonne przyjąć pod swój dach dzielne dzieciaki


Fakty Białystok
24/05/2019

Wiadomości
Przyjmij dzieci i młodzież, młodych artystów, którzy przyjadą do Białegostoku m.in. z Hong Kongu, Rosji i Niemiec. Polski projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz 10. W tym roku dzieci będą gościć w siedmiu miastach. Rekrutacja rodzin z Białegostoku już ruszyła.

Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych, wspólnie przygotowując spektakle. Unikatowe, bo łączące kultury i tradycje, nieraz odległe od siebie o tysiące kilometrów.

Brave Kids są niesamowicie otwarte, spontaniczne, szybko nawiązują dobre relacje, a różnice kulturowe traktują jak skarbnicę inspiracji. Widać to w trakcie ich występów scenicznych, w czasie warsztatów, ale też w zwykłych sytuacjach na co dzień. Wcześniej sama gościłam dzieci i przekonałam się, że to najpiękniejsza część projektu. Dlatego tym mocniej zachęcam wszystkich do zaproszenia Brave Kids do siebie – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

W tym roku odbywa się już 10. edycja Brave Kids, w Białymstoku po raz trzeci. Dzieci i młodzież przyjadą do stolicy Podlasia 27 lipca, a 9 sierpnia wystąpią ze wspólnym, przygotowanym już w Polsce spektaklem. W ramach tegorocznej edycji poznamy trzy grupy: z Litwy, Hong Kongu oraz Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Buńczuk. Rekrutacja rodzin goszczących w Białymstoku już się rozpoczęła.

Jestem przekonana, że tegoroczna edycja Brave Kids będzie jeszcze barwniejsza niż ubiegłoroczna, ale najważniejsza jest niepowtarzalna atmosfera, którą rodziny goszczące współtworzą z dziećmi z całego świata – mówi Justyna Warecka, koordynatorka projektu w Białymstoku.

Informacje dotyczące rekrutacji rodzin, w tym formularz kontaktowy, są dostępne na stronie projektu: www.bravekids.eu. Można tam również znaleźć kontakt do organizatorów w Białymstoku.

Brave Kids 2019 w siedmiu miastach

W tegorocznej edycji Brave Kids wezmą również udział grupy m.in. z Salwadoru, Kolumbii, Kazachstanu, Estonii, Korei Południowej, Kenii, Palestyny, Peru czy Gruzji. Dzieci będą gościć u rodzin, poza Białymstokiem, również we Wrocławiu, Lesznie, Radziejowicach, Rzeszowie, Wałbrzychu, oraz, po raz pierwszy na Pomorzu, w Gdańsku. W każdym z miast będzie okazja do zobaczenia grup podczas występów artystycznych oraz spotkania się z dziećmi w ramach innych wydarzeń. Łącznie w projekcie weźmie udział ok. 150 dzieci (również z Polski).

10 lat projektu

We wszystkich dotychczasowych edycjach projektu Brave Kids wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. Organizatorem Brave Kids w Rzeszowie jest Fundacja Zdrowe Miasto oraz Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

(BL/ Foto: ASM)

 
Poszukiwane są rodziny skłonne przyjąć pod swój dach dzielne dzieciaki - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wiadomości


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu